Poznaliśmy kalendarz Maluch Trophy 2024

11
Fot. Tomasz Kubiak

Promotor cyklu Maluch Trophy opublikował kalendarz na sezon 2024. Podobnie jak w ubiegłym roku, cykl będzie składać się z wyścigów na torach płaskich oraz wyścigów górskich.

Po udanym eksperymencie, jakim było włączenie do kalendarza dwóch punktowanych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, ten pomysł będzie kontynuowany w 2024 roku. Tym razem będzie to tylko jedna runda, rozgrywana na Torze Kielce.

Maluch Trophy w ten sposób rozpocznie swój sezon wcześniej od Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w weekend 2-4 maja.

Cykl następnie dołączy do weekendów WSMP na cztery kolejne rundy: na Torze Poznań w dniach 17-19 maja, 21-23 czerwca oraz 19-21 lipca.

Jedyna zagraniczna runda została zaplanowana na torze Porsche Ring w estońskiej Parnawie. Wyścigi odbędą się tam w weekend 16-18 maja.

Finał sezonu zostanie zorganizowany w Poznaniu, przy okazji Mistrzostw Europy w wyścigach ciężarówek FIA ETRC. Podążając szlakiem wytyczonym w ubiegłym roku przez Trofeo di serie, Maluch Trophy będzie towarzyszyć najbardziej prestiżowej imprezie wyścigowej w kraju w dniach 16-18 września.

Więcej o cyklu Maluch Trophy przeczytacie w nadchodzącym, 43. numerze drukowanego wydania RALLY and RACE.

Kalendarz Maluch Trophy 2024:

2-4 maja – Wyścig Górski Tor Kielce
17-19 maja – WSMP Tor Poznań
21-23 czerwca – WSMP Tor Poznań
19-21 lipca – WSMP Tor Poznań
16-18 sierpnia – WSMP Porsche Ring, Parnawa
16-18 września – Truck Grand Prix of Poland, Tor Poznań

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.