Poznaliśmy pierwszego kierowcę GR Yarisa Rally2?

287
GR
fot. wrc.com

Czy właśnie poznaliśmy personalia pierwszego zawodnika, który pojawi się na linii startu przyszłorocznego Rajdu Monte-Carlo za kierownicą GR Yarisa klasy Rally2? Według hiszpańskojęzycznej prasy, przed swoją życiową szansą stanie… 25-letni Jan Solans.

Bez złośliwości, Jan Solans nie należy do grona najbardziej „gorących” nazwisk na arenie WRC. Mimo tego źródła z Hiszpanii donoszą, iż mistrz JWRC 2019 otrzyma swoją wielką, życiową szansę, wsiadając za kierownicę Toyoty GR Yaris Rally2 podczas jej oficjalnego debiutu na oesach WRC. Jan miałby zmierzyć się trudami legendarnego… Monte-Carlo!

Jan Solans (brat Nila Solansa, którego kojarzymy głównie z czempionatu ERC) zaliczył w tym roku dziesięć, oficjalnych startów. Nie wyjechał poza granice swej ojczyzny. 25-latek wywalczył brąz Spain Rally Superchampionship, wygrywając jedną rundę (Rallye Sierra Morena). Przez większą część roku związany był z oficjalną, hiszpańską ekipą Hyundaia. Największym sukcesem Jana jest złoto juniorskich Mistrzostw Świata zdobyte w 2019.

Zobacz teżToyota GR Yaris wraca do oferty polskich salonów

Oczywiście, wciąż nie są to potwierdzone informacje i nie należy traktować ich za pewnik. Wszystkiego dowiemy się pewnie w przeciągu kilku najbliższych dni. Na górskich wirażach Monte-Carlo ma pojawić się conajmniej pięć GR Yarisów w specyfikacji Rally2. Jeśli wierzyć plotkom, spore szanse na współpracę z Toyotą mają jeszcze Sami Pajari, Stephan Lefebvre oraz Pierre-Louis Loubet. Wcześniej pojawiała się również kandydatura Gusa Greensmitha.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.