Kto wie, w chwili tworzenia niniejszego artykułu może być już za późno! W końcu najmniejsze, sportowe dziecko koncernu Toyota sprzedawało się niczym świeże bułeczki! Już oficjalnie, do oferty polskich salonów trafiła kolejna pula modelu GR Yaris. Spieszcie się, do podziału jest jedynie… pięćdziesiąt dziewięć egzemplarzy!

Inżynierowie z kraju kwitnącej wiśni stworzyli maszynę, który zaprzecza dziś wszystkim standardom, trendom i kierunkowi, w którym motoryzacja zmierza dzięki eurokratom. Ciężko dziwić się więc ogromnemu sukcesowi, który mały samuraj odniósł zarówno na Starym Kontynencie, jak i na rodzimym rynku. Toyota GR Yaris stała się istnym hitem.

Zobacz także: Życie z Toyotą GR Yaris – test drogowy

Jaki był przepis na sukces? Toyota Gazoo Racing i Tommi Mäkinen Racing zaproponowali moc 261 koni mechanicznych i 360 Nm generowanych przez uturbioną jednostkę… 1,6l. Porównując GR do „ulicznego” Yarisa, otrzymaliśmy o wiele niższą masę, obniżoną linię dachu, wykorzystanie włókien węglowych/aluminium, przesunięcie motoru dla poprawy właściwości jezdnych, szerszy rozstaw kół, zawieszenie z podwójnymi wahaczami oraz całkiem nowy napęd na wszystkie koła. Efekt? Pierwsza „setka” po pięciu i pół sekundy. Takiego dania zasmakować chcieli wszyscy, ale kuchnia dość prędko powiedziała „pas”. Wydaje się jednak, że nie wszystko stracone. GR Yaris powraca bowiem do sprzedaży!

Zobacz także: 300 koni i 8 biegów – tak będzie wyglądał nowy GR Yaris

fot. Toyota

Poinformowano, iż nad Wisłę przypłynie… pięćdziesiąt dziewięć egzemplarzy. Nie wiemy jeszcze nic o ewentualnym charakterze owej partii, czy będą to maszyny skonfigurowane, czy też możliwe będzie dodanie poszczególnych opcji i modyfikacja pojazdu. Zamówienia ruszą już niebawem, dokładnie w poniedziałek, 18 grudnia. Idealny prezent na… Święta?

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.