Proxcars TME Rally Team gotowy do startu w Rajdu Dakar

40

Zespół rajdowy Proxcars TME Rally Team pod wodzą Magdaleny Zając jest już w Arabii Saudyjskiej i zakończył przygotowania do udziału w Rajdzie Dakar, który rozpoczyna się się już w piątek.

Ekipa Proxcars TME Rally Team na miejsce udała się już w ubiegłym tygodniu. Nowy Rok zespół witał już w Arabii Saudyjskiej. Obecnie zespół przebywa na biwaku startowym w Al Ula. W poniedziałek odebrano sprzęt oraz sprawdzono go pod względem technicznym. Z powodzeniem ukończono również odcinek testowy.

Kończymy przygotowania do rozpoczęcia rajdu. W dniu wczorajszym wzięliśmy udział w odcinku testowym, który potwierdził naszą gotowość do udziału w Rajdzie Dakar. Przeszliśmy też odbiór techniczny i administracyjny – mówi Magdalena Zając. – Mechanicy przejrzą dokładnie jeszcze raz samochód przed startem. Mamy nadzieję, że nic na finiszu przygotowań się nie wydarzy – dodaje kierowca Proxcars TME Rally Team.

Najważniejszym planem na rozpoczynający się w piątek Rajd Dakar według zespołu jest jego ukończenie. Chcielibyśmy go ukończyć. Jak to jest trudne to mogą powiedzieć, tylko ci którzy jechali, byli już kilka razy i kolejny raz będą próbowali go przejechać. Startujemy drugi raz i mamy nadzieję, że wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego udziału. Wszystko okaże się jednak już na trasie – powiedziała Magdalena Zając.

Już w nabliższy piątek od prologu rozpocznie się tegoroczna edycja Rajdu Dakar!

Poza Rajdem Dakar w tym roku zespół Proxcars TME Rally Team weźmie udział w zawodach – w randze Mistrzostw Świata W2RC: BP Ultimate Rally-Raid Transiberico, Desafio Ruta 40 oraz Rallye du Maroc, a także w wybranych zawodach w ramach Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Pucharu Europy w Rajdach Baja