przygotowania do sezonu Volkswagen Golf Cup 2015 – Bartosz Palusko

Kontynuując przygotowania do sezonu Volkswagen Golf Cup 2015 Bartosz Palusko 14 kwietnia odwiedził niewielki tor Spreewaldring zlokalizowany w okolicach Berlina. Kierowca trenował, jak dotychczas, za kierownicą Volkswagena Golfa GTI.

Bartosz Palusko: Zdecydowałem się wybrać na ten obiekt, ze względu na jego charakterystykę – duża ilość technicznych zakrętów, które wymaga odpowiedniej techniki jazdy – wyraźnie odmiennej dla auta przednionapędowego w porównania do auta z klasycznym, tylnym napędem. Okazało się, że z każdym treningiem czuję się coraz pewniej w Golfie, a efektem tego są systematyczne poprawy czasów okrążeni praktycznie w każdej kolejnej sesji treningowej. Jedynym problemem były przegrzewające się hamulce, jednak nie przeszkodziło nam to w zbieraniu szczegółowych danych oraz doskonaleniu techniki pokonywać zakrętów. Wyjazd uważam za bardzo udany, a dodatkowo jestem pozytywnie nastawiony przed pierwszą rundą Pucharu Golfa, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Jestem również zadowolony z postępu mojego podopiecznego – Damiana Lemparta, który testując pierwszy raz Golfa w warunkach wyścigowych miał równe tempo, oraz zbliżoneg czasy okrążeń. Dziękuje za wsparcie właścicielom marki „Avtek” oraz „Racing Tires” bez pomocy których nie miałbym możliwości doskonalenia swoich umiejętności.
Pierwsza runda Volkswagen Golf Cup odbędzie się na torze Oschersleben w dniach 24-26 kwietnia. Bartosz będzie rywalizować z pozostałymi 23 zawodnikami z ośmiu krajów świata o jak najlepszy wynik już od pierwszej sesji treningowej. Podczas tego samego weekendu wyścigowego odbędą się m.in. zawody ADAC GT Masters, oraz pierwsza runda Niemieckiej Formuły 4, w której wystartuje m.in. Mick Schumacher – syn 7-krotnego mistrza świata Formuły 1, Michaela Schumachera.

od lewej Bartosz Palusko, oraz Damian Lempart

Inf.pras.