Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

591

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari, a już kilka dni po nowym roku na ekrany „wjedzie” rajdowa produkcja Race for Glory.

Nowy film opowiada o sezonie 1983 Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, w którym Lancia sprzeciwiła się dominacji Audi na odcinkach specjalnych i podjęła walkę z potężnym Quattro swoim modelem 037.

W rolę dyrektora sportowego Audi Rolanda Gumperta wcielił się Daniel Brühl, który grał postać Nikiego Laudy w filmie Rush – produkcji z 2013 roku możemy zawdzięczać zapoczątkowanie nieoficjalnej serii o motorsportowych pojedynkach, która przyniosła też film Le Mans ’66. Jego odpowiednika w Lancii zagrał Riccardo Scamarcio.

Volker Bruch zagra postać Waltera Röhrla, który był najlepszym kierowcą Lancii w tamtym roku i choć nie wygrał klasyfikacji kierowców, to odegrał kluczową rolę w pokonaniu Audi przez włoską markę wśród producentów.

Film Race for Glory – Audi vs Lancia będzie miał swoją premierę 5 stycznia 2024 zarówno w kinach jak i dystrybucji cyfrowej. Nie należy go mylić z filmem o wyścigach motocyklowych z 1989 roku czy filmem dokumentalnym o NASCAR z 2013 roku o tych samych tytułach.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.