piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaRajdyRajd Sardynii 2023: Hyundai Motorsport wystawi trzy załogi

Rajd Sardynii 2023: Hyundai Motorsport wystawi trzy załogi

Rajd Sardynii 2023 rusza już za miesiąc – na początku czerwca. Hyundai Motorsport przedstawił skład, który zamelduje się na szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Tym razem bez zaskoczeń.

Rajd Sardynii 2023 to w tym sezonie szósta runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 czerwca, a kierowcy zmierzą się na szutrowych odcinkach o łącznej długości ponad 320 km. Organizatorzy podzielili rywalizację na 19 odcinków specjalnych.

Zobacz: Rajd Sardynii uratowany. Zostanie w kalendarzu WRC do 2025 roku

Hyundai Motorsport wystawi trzy załogi w tej imprezie. Reprezentantami podstawowego składu są Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe oraz Esapekka Lappi / Janne Ferm.  Trzecią załogą, która dołączy w Sardynii będzie Dani Sordo / Candido Carrera.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Hiszpan po raz czwarty w tym sezonie wsiądzie za kierownicę Hyundaia i20 N Rally 1. Do tej pory zamieniał się za kierownicą z tragicznie zmarłym w Chorwacji Craigiem Breenem. W Rajdzie Monte Carlo zajął siódme miejsce, lecz w Rajdzie Meksyku ulokował się na piątej pozycji. W jego harmonogramie znalazł się również Rajd Portugalii, a także Rajd Sardynii.

Rajd Sardynii 2023 – kiedy się odbędzie?

Organizatorzy tegorocznej, szóstej rundy WRC ogłosili już program 20. jubileuszowej edycji imprezy. Rajd rozpocznie się w dniach 1-4 czerwca 2023 r. W tym roku impreza doczeka się kilku zmian, które uatrakcyjnią wydarzenie i podkreślą rocznicę.

W tym roku na Sardynii uczestnicy pokonają 19 odcinków specjalnych o długości ponad 334 kilometrów. Jednym z pomysłów jest odcinek specjalny o długości około 50 km.

W porównaniu z poprzednią odsłoną imprezy, Rajd Sardynii 2023 ma przeniesioną bazę. Kierowcy powrócą na wschodnie wybrzeże – do miasta Olbia, gdzie ulokowano siedzibę w latach 2014-2020.

Harmonogram Rajdu Sardynii 2023

Rajd Sardynii 2023 rozpocznie się w czwartek odcinkiem próbnym (Roili Porto San Paolo – 2,89 km) i OS1 (Cub Abbas – 3,23 km). W piątek odbędzie się sześć odcinków specjalnych podzielonych na 2 rundy. Najpierw Tantalilles (10,66 km), a później Monte Lerno o łącznej długości 49,92 km. Oba okrążenia kończą się testem na odcinku Terranova (13,62 km).

W sobotę na uczestników czekają dwie pętle: Coiluna-Loelle (16,33 km), Su Filigosu (19,49 km), Erula – Tula (22,26 km) oraz Tempio Pausania (10,09 km).

Na niedzielę zaplanowano dwa etapy: Arzachena Braniatogiu (15,25 km) i Arientu (7,79 km), przy czym drugim przejazdem będzie oczywiście Power Stage. Dokładniejszy harmonogram Rajdu Sardynii 2023 jest dostępny na stronie internetowej organizatora.

Rajd Sardynii 2023. Mapa odcinków specjalnych
Rajd Sardynii 2023. Mapa odcinków specjalnych

 

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here