Rajdowy Golf 4! Napęd 4×4, 250 koni – ciekawe ogłoszenie

205
golf 4 rally golf IV
fot. olx.pl

Każdego dnia w sieci pojawia się sporo ogłoszeń, ale my polujemy na te najciekawsze! Czy Golf 4 kojarzy nam się z rajdami? Odpowiedź brzmi nie, ale jak się okazuje pojedyncze egzemplarze można spotkać nawet w Polsce.

Golf 4 kompletnie nie kojarzy się z rajdami, dziś bardziej z dwoma kierunkami. Jeden to tanie auto z 1.4 lub 1.9TDI totalnie niezauważalne na ulicy… Drugą drogą jest klasyk, którego na ulicy zauważycie, ale nieczęsto bo to już raczej egzemplarze zlotowe.

Rajdowy golf

Trzecia opcja widoczna jest za to na olx! Klatka bezpieczeństwa, napęd 4×4 i 250 KM z silnika 1.8T. Ponadto szpera z tyłu, zawieszenie Bilstein B14, komputer ecumaster do rozdziału mocy, regulowany korektor siły hamowania i oczywiste „drobiazgi” jak fotele kubełkowe i odpowiednie pasy. Auta nie znamy osobiście i nie rekomendujemy w żaden sposób, ale podsyłamy jako ciekawą alternatywę na bazę do amatorskiego ścigania. Może być to nie tylko pomysł na zakup, ale też inspiracja. Kwota 21 tysięcy złotych nie jest w dzisiejszych czasach wygórowaną stawką jak za auto z napędem na cztery koła i mocą 250 koni mechanicznych. Potencjał na modyfikacje jest duży, dostępność i ceny części jeszcze bardzo rozsądne, warto przemyśleć.

golf 4 rally golf IV
fot. olx.pl

Zobacz również: Elektryczny Volkswagen GTI już niedługo

Uprzedzamy komentarze, że to nie ten sam napęd co w Subaru czy Mitsubishi Evo. Wiemy o tym i nie stawiamy Golfa bezpośrednio obok STI czy Evo IX. Wspomniana cena, a konkretnie różnica w stosunku do japońskich konkurentów jest widoczna i należy o tych różnicach pamiętać wychodząc z kilkukrotnie mniejszym budżetem.

LINK DO OGŁOSZENIA

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.