Elektryczny Volkswagen GTI już niedługo

116
Fot. Volkswagen

We wrześniu tego roku Volkswagen zaprezentował światu koncepcyjny model ID.GTI, który był elektryczną interpretacją kultowego Golfa GTI. Jak zdradził jego projektant, trafi on do produkcji już w najbliższych latach.

Szef działu projektowego Volkswagena Andreas Mindt opublikował post w mediach społecznościowych, w którym potwierdził plany wprowadzenia ID.GTI do sprzedaży.

„Golf GTI został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 1975 roku z produkcją na poziomie 5000 sztuk. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 2,8 miliona. W 2026 roku wprowadzimy elektryczną wersję tego kultowego modelu” – napisał Mindt.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Andreas Mindt (@andreas_mindt_2023)

Koncepcyjny model ID.GTI również został zaprezentowany na niemieckich targach motoryzacyjnych, lecz w tym przypadku było to IAA w Monachium. Samochód jest nieco mniejszy od obecnego Golfa 8. generacji. Specyfikacja techniczna nowego GTI nie jest znana, lecz sugeruje się, że będzie mocniejszy niż najwyższy wariant ID.2, mający 223 konie mechaniczne.

Volkswagen zapowiedział wprowadzenie na rynek do 2027 roku 11 nowych modeli elektrycznych. Zostanie to osiągnięte między innymi poprzez skrócenie okresu rozwoju nowych aut do trzech lat i zmniejszenie liczby budowanych prototypów o połowę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.