Jakie felgi znajdują się na okładce Need For Speed Underground 2?

Underground
fot. Electronic Arts

Ponieważ Boże Narodzenie sprzyja powrotom do młodości i wspomnieniu złotych lat dzieciństwa, my również postawiliśmy popuścić wodze nostalgicznej fantazji. Wykonaliśmy więc małe, dziennikarskie śledztwo. Jakie obręcze znajdują się na okładce kultowego Need Ford Speed Underground 2? Sprawdziliśmy to dla Was!

Odkąd pamiętam, moje Święta Bożego Narodzenia miały jeden, prosty schemat. Zaraz po wspólnej kolacji wigilijnej i odpakowaniu prezentów siadałem do komputera, żeby w pełni nacieszyć się przerwą od nauki i zanurzyć się w beztroskiej, wielogodzinnej rozgrywce. W zależności od mojego wieku (i posiadanego akurat sprzętu), grałem w Colina McRae, CSa, Heroes of Might and Magic III czy… Need For Speed. Obok Colina oraz Gran Turismo 2 na Playstation, „potrzeba szybkości” prowadziła mnie przez dziecięce, motoryzacyjne lata. A Underground 2 było jedną z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek było mi dane zagrać…

Choć okładka tej produkcji towarzyszy nam od lat i znamy ją praktycznie na wylot, moją uwagę przykuły znajdujące się na niej złote felgi. Z czystej ciekawości postanowiłem więc sprawdzić jakie obręcze wykorzystano przy promocji gry. I muszę przyznać, że ten krótki powrót do przeszłości sprawił mi mnóstwo frajdy. Po prostu, znów miałem… dziesięć lat!

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Ustalenie danych producenta oraz wersji obręczy wymagało odrobinę większego wysiłku… W tym celu przeszukałem dosłownie cały internet. Od mediów społecznościowych, przez specjalistyczne forma poświęcone tematyce JDM i grom komputerowym, po przeglądarkę czy filmy na YouTube. Mniej więcej po kwadransie udało mi się poznać markę, zaś po paru kolejnych minutach (oraz sprawdzeniu archiwalnych stron firmy), detektywistyczny proces zakończył się pełnym sukcesem. Felgi z okładki NFS Underground 2 to… Rays Volk GT-C.

Underground 2 – wspomnienie dzieciństwa

Rays to japoński producent felg, skupiający się głównie na tworzeniu wyczynowych obręczy wykorzystywanych w świecie GT1, GT3 oraz… Formuły 1. Producent nie zamyka się jednak na indywidualnych, „cywilnych” klientów, konstruując osobne gamy modelowe. Złota felga z okładki gry Need For Speed Underground 2 pochodzi z kolekcji „Volk Racing” – submarki stworzonej wyłącznie dla samochodów wyczynowych. Obręcze „Volk Racing” zamontowano między innymi w samochodach Toyoty, rywalizujących w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Niestety, zakup modelu GT-C jest dzisiaj praktycznie niemożliwy. W sieci znalazłem tylko jedną, archiwalną aukcję. Komplet czterech, używanych felg kosztował 5999 złotych.

Po skończonym śledztwie wypadałoby powrócić na nocne arterie Bayview, aby raz jeszcze odebrać telefon od Rachel Teller i znów wspiąć się na szczyt Underground Racing League. Niestety, instalacja gry na moim komputerze jest niemożliwa. Jeżeli macie jakieś sposoby na grę w Uderground 2 w „chmurze” lub na Macbooku, dajcie znać w sekcji komentarzy.

Komplet informacji o produktach marki Rays znajdziecie na oficjalnej stronie producenta. Po więcej emocji ze światów esportu oraz simracingu zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!