wtorek, 7 grudnia, 2021
Strona głównaNA TOPIEReaktywacja Delty Integrale w Mistrzostwach Świata RX

Reaktywacja Delty Integrale w Mistrzostwach Świata RX

Zapowiadana wczoraj sensacyjna wiadomość w Mistrzostwach Świata Rallycross 2022 to… reaktywacje legendy, czyli Lancii Delta Integrale. Auto o mocy 680 koni mechanicznych ma być pretendentem do wygrywania rund WRX. Miłośnicy legendy mogą być jednak zawiedzeni.

Cała radość z informacji o reaktywacji legendarnej Lancii Delta Integralle opada kiedy dowiadujemy się, że auto będzie elektryczne. W tym momencie z oryginalnego auta nie zostaje już nic poza nadwoziem. Auto powstaje bowiem do nowej klasy RX1e. Pomysłodawcą projektu jest GCK Motorsport. Elektryczna Lancia ma wystartować w WRX 2022 w najmocniejszej klasie. Planowana moc 680 KM i moment 880Nm robią wrażenie, to silniki przygotowane przez oficjalną firmę promotora czyli Kreisel Electric. Auto ma szybciej przyśpieszać niż bolid formuły 1. Jednak wszystko to będzie pracować w ciszy silnika elektrycznego i braku wydechu.

Lancia Delta Integrale – wypatroszona legenda

Odwołanie się do legendy rajdów na pewno budzi zainteresowanie. To także sygnał, że nadwozia nie muszą być w pełni współczesne i można używać aut z utraconą homologacją, za pewne z dostosowaniem do obecnych zasad bezpieczeństwa. Jednak za chwilę przychodzi także rozczarowanie, bowiem odwoływanie się do rajdowych klasyków i patroszenie ich z oryginalnych spalinowych jednostek na rzecz elektryfikacji, w naszej ocenie nie jest dobrym pomysłem. Rozumiemy że strategia promotorów musi być dostosowana do elektryfikacji, którą siłowo narzuca FIA, jednak takie auto traci swój charakter już na samym wstępie. Znacznie lepszym pomysłem będzie klasa historyczna z zachowaniem spalinowych jednostek, jako ukłon w stronę tradycji motorsportu.

Będzie nowa elektryczna Delta

W klasie elektrycznej warto wystawiać samochody, które są w sprzedaży już jako elektryczne lub przynajmniej hybrydowe. Tym bardziej, że pojawiły się już informacje, że Lancia chce powrócić do używania nazwy Delta z nowym elektrycznym modelem. Więc będzie to auto idealnie pasujące do klasy RX1e.

fot. Nowa Lanca Delta – nieoficjalna wizja

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE