środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRenault 5 Turbo 3 - ikona w nowych szatach

Renault 5 Turbo 3 – ikona w nowych szatach

Legende Automobiles to mariaż trzech francuskich pasjonatów motoryzacji i amerykańskiego klimatu Los Angeles. Efektem tego połączenia jest model Turbo 3, który ma na nowo zdefiniować legendę rajdowej bestii lat osiemdziesiątych.

W świecie, który staje się coraz bardziej cyfrowy, tęskniliśmy za wehikułem czasu, który mógłby przenieść nas znowu do analogowych lat 80” – to treść oficjalnego komunikatu producenta, który idealnie oddaje charakter stworzonego projektu. Samochód zbudowany przez Legende Automobiles to nie tylko modernizacja leciwej już konstrukcji Renault. To prawdziwy manifest poprzedniej epoki, po który klienci mogą już ustawiać się kolejce.

fot. legendeautomobiles.fr

Demon w mieście aniołów?

Za cały koncept Renault 5 Turbo 3 odpowiedzialni są trzej Francuzi, których połączyła miłość do motoryzacji, zachwyt nad kalifornijskim słońcem i atmosferą Los Angeles. Nie bez kozery skrótem zarejestrowanej przez nich spółki są właśnie inicjały Miasta Aniołów. Zespół Legende Automobiles tworzą Alan Derosier (projektant samochodów), Charly Bompas (kaskader samochodowy i właściciel warsztatu) oraz Pierre Chaveyriat (konstruktor wyścigowych samochodów). Firmę wspomaga też Alexander Decleves (inżynier mechanik).

L.A. informuje, że podczas procesu projektowania odrzucił wszelkie porady finansowe i zewnętrzne sugestie, aby stworzyć idealną maszynę dla pasjonatów motoryzacji. Kluczowe było jednak to, aby już na pierwszy rzut oka samochód przypominał swojego przodka. W konstrukcji nie ma więc kompromisów. I choć użyte materiały oraz nowoczesna technologia są podstawą, brutalność Renault 5 nie została wymazana przy kreślarskiej desce.

fot. legendeautomobiles.fr

Francuskie wino w kalifornijskim słońcu

Trzeba przyznać, że połączenie tych dwóch światów zaowocowało fantastycznym projektem. Nie znamy dokładnej mocy oraz jednostki napędowej, mówi się jednak o motorze generującym blisko 400 koni mechanicznych. To ponad dwa razy więcej niż w pierwowzorze. Nabywcy docenią też klasyczną, manualną skrzynię biegów i wnętrze przypominające oryginał. Do produkcji wewnętrznych komponentów wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu.

Nadwozie wykonano praktycznie w całości z włókna węglowego. Zostało ono znacznie poszerzone, ale zachowano oryginalne proporcje. Wykorzystano specjalne felgi 16″ „x8” z przodu i 17″ „x11” z tyłu, przygotowano dwa różne wzory tych kół. Nutkę obecnej technologii stanowią reflektory LED, które zastąpiły klasyczne lampy. Zwiększono również tylne skrzydło, dodano unikalny dla tego modelu dyfuzor i najnowszą wersję wahaczy Maxi Turbo. Całość dopełniają klasyczne kurtyny powietrzne wbudowane w słupki C.

Jeżeli interesuje Was ten projekt i chcecie śledzić poczynania Legende Automobiles, zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

fot. legendeautomobiles.fr

Ceną zmartwimy się później

Nie znamy dokładnego cennika Renault 5 Turbo 3. Mówi się jednak, że nie będzie on do końca potrzebny. Klienci będą mogli indywidualnie dopasowywać projekt do swoich preferencji, przez co równie indywidualnie kształtować się będzie finalna faktura.

Moda na odświeżanie klasyków trwa w najlepsze. Zapoznajcie się z projektem Kimera 037 – propozycją wskrzeszenia legendarnej Lancii 037. A jeśli tęskno Wam do lat osiemdziesiątych, poniższy materiał może być prawdziwym balsamem na skołatane serce.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE