niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKultowy Drift Masters w Rydze wystartował!

Kultowy Drift Masters w Rydze wystartował!

It’s Riga Baby! Podobno są osoby na świecie, które traktują to powiedzenie jako jedno z najbardziej podniecających we własnym zasobie słów. Ja na pewno zaliczam się do nich.

W zasadzie o tej imprezie powiedziano już wszystko, z drugiej zaś strony runda z Rygi niesie za sobą cały czas pewną tajemnicę, która jest w tym wszystkim najlepsza.

Ryga to miejsce, które fascynuje, ale także potrafi przerażać. Właśnie dlatego organizowana jest tu jedna z najlepszych rund w Europie. Poza Płockiem, rundą Drift Masters, która odbywała się na stadionie im. Kazimierza Górskiego nie ma drugiej imprezy, która porywałaby tak wielu.

Na liście zawodników z Polski zobaczymy kierowców, którzy reprezentowali Polskę już na DMEC w Austrii – Piotra Więcka, Adama Rubika Zalewskiego, Grzegorza Hypkiego, Piotra Kozłowskiego, Sebastiana Szymańskiego czy Krzysztofa Romanowskiego. Jednak do Rygi dotarli także kierowcy, którzy z różnych względów nie pojawili się w Greinbach – Pawła Grosza czy Pawła Korpulińskiego.

Oprócz Polaków zobaczymy dobrze znanych zawodników z zagranicy – braci Shanahan, James’a Deane’a, Benediktasa Cirbę czy Dmitry’iego Illyuk’a.

Kwalifikacje odbyły się w piątek. Pojedynki w parach już w sobotę. Top 32 startuje w sobotę o godzinie 14:00. Relacja będzie dostępna za darmo na Red Bull TV.

W niedzielę 4 runda z cyklu DMEC w Rydze. Kwalifikacje startują o godzinie 9:30 – relacja dostępna na Facebooku Drift Masters. Pojedynki w parach od godziny 14:40 na Red Bull TV.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here