poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKultowy Drift Masters w Rydze wystartował!

Kultowy Drift Masters w Rydze wystartował!

It’s Riga Baby! Podobno są osoby na świecie, które traktują to powiedzenie jako jedno z najbardziej podniecających we własnym zasobie słów. Ja na pewno zaliczam się do nich.

W zasadzie o tej imprezie powiedziano już wszystko, z drugiej zaś strony runda z Rygi niesie za sobą cały czas pewną tajemnicę, która jest w tym wszystkim najlepsza.

Ryga to miejsce, które fascynuje, ale także potrafi przerażać. Właśnie dlatego organizowana jest tu jedna z najlepszych rund w Europie. Poza Płockiem, rundą Drift Masters, która odbywała się na stadionie im. Kazimierza Górskiego nie ma drugiej imprezy, która porywałaby tak wielu.

Na liście zawodników z Polski zobaczymy kierowców, którzy reprezentowali Polskę już na DMEC w Austrii – Piotra Więcka, Adama Rubika Zalewskiego, Grzegorza Hypkiego, Piotra Kozłowskiego, Sebastiana Szymańskiego czy Krzysztofa Romanowskiego. Jednak do Rygi dotarli także kierowcy, którzy z różnych względów nie pojawili się w Greinbach – Pawła Grosza czy Pawła Korpulińskiego.

Oprócz Polaków zobaczymy dobrze znanych zawodników z zagranicy – braci Shanahan, James’a Deane’a, Benediktasa Cirbę czy Dmitry’iego Illyuk’a.

Kwalifikacje odbyły się w piątek. Pojedynki w parach już w sobotę. Top 32 startuje w sobotę o godzinie 14:00. Relacja będzie dostępna za darmo na Red Bull TV.

W niedzielę 4 runda z cyklu DMEC w Rydze. Kwalifikacje startują o godzinie 9:30 – relacja dostępna na Facebooku Drift Masters. Pojedynki w parach od godziny 14:40 na Red Bull TV.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15