niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweRobert Dąbrowski zdobywa Greinbach - FIA CEZ Rallycross

Robert Dąbrowski zdobywa Greinbach – FIA CEZ Rallycross

13 kwietnia – Mistrzostwa Austrii na torze w Greinbach, 14 kwietnia – III runda Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ) na tym samym torze. Napięty harmonogram wyścigów plus deszczowa aura tylko wydają się niesprzyjające, bo dla Roberta Dąbrowskiego ten weekend był wyjątkowo udany.

Sobotni start w Mistrzostwach Austrii to miał być dla Roberta Dąbrowskiego trening – przystosowanie się do toru, rozgrzanie przed niedzielą, ale jazda na pół gazu nie wchodziła w grę. Efekt? Druga pozycja w rundzie.

Niedzielne przejazdy Robert zaczął jeszcze lepiej, bo od świetnego startu i to chyba właśnie start sprawił, że pierwsze kwalifikacje Robert zakończył na pierwszej pozycji przed niedoścignionym od kilku sezonów Romanem Častoralem.

Jednak w miniony weekend to na Roberta Dąbrowskiego nie było mocnych. Zwyciężył we wszystkich trzech przejazdach kwalifikacyjnych i finałowych, czym zdeklasował konkurencję łącznie z Častoralem, co dotąd nikomu się nie udało.

Robert wrócił z Greinbach z kompletem punktów. Wygląda na to, że tegoroczna tabela Mistrzostw Europy Centralnej może się mocno zmienić.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE