Rok Cup Poland po długim weekendzie. Będzie ciekawie w finale w Bydgoszczy

Kierowcy serii Rok Cup Poland rozegrali w Toruniu dwie zaległe rundy. Znakomicie poradzili sobie z rywalami Franciszek Palmirski w Senior Rok GP i Rafał Paprota w Mini Roku, którzy wygrali obie odsłony wyścigowego weekendu. Franciszek Hałatnik dzięki świetnej jeździe wywalczył pozycję lidera wśród juniorów.

Pierwsza odsłona weekendu w Toruniu to dominacja Franciszka Palmirskiego, który wygrał w Rok Senior GP oraz Rafała Paproty, który okazał się najszybszy w kategorii Mini Rok. Wśród najmłodszych, w kategorii Baby Rok, po raz pierwszy sięgnął po zwycięstwo w tym roku Kacper Rajpold, a chiński kierowca Yicheng Qu zaliczył kolejną wygraną wśród juniorów i wbił się na podium klasyfikacji generalnej swojej kategorii.

Klasyfikacje indywidualne sobotniej piątej rundy w Toruniu uzupełnili Michał Pomocki i Mikołaj Gawlikowski (Baby Rok), Franciszek Lassota i Bruno Gryc (Mini Rok), Bartosz Grzywacz i Franciszek Hałatnik (Junior Rok GP) oraz Marcin Zając i Jakub Jarosz (Senior Rok GP).

Dzień później znów obserwowaliśmy znakomitą jazdę wśród seniorów Franciszka Palmirskiego, a w Mini Roku Rafała Paproty. Palmirski, który ponownie nie dał szans rywalom w seniorskiej kategorii zanotował komplet punktów w wyścigach, ale czasówkę wygrał Dawid Marcinowski, który w niedzielnej toruńskiej rundzie uplasował się na trzeciej pozycji. Podium uzupełniła liderka klasyfikacji generalnej Michalina Sabaj. Paprota z kolei był najszybszy w czasówce, ale w wyścigach kwalifikacyjnych i finałowych podzielił się zwycięstwami z Maksymilianem Rafalikiem i Bruno Grycem, który ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium. Drugi był Ukrainiec Lev Krutugolov.

Emocjonująca była rywalizacja juniorów, w której główną rolę odegrał Franciszek Hałatnik. Wrocławianin zdobył pole position i wygrał wszystkie wyścigi doprowadzając do detronizacji z fotela lidera Bartosza Grzywacza. Kolejne pozycje na podium juniorskich zmagań zajęli Iwo Beszterda oraz Marcel Kasprzycki. Chińska rewelacja tegorocznych rozgrywek Yicheng Qu uplasował się na szóstej pozycji, a dotychczasowy lider dopiero na 13. Sprawa zwycięstwa w tej kategorii rozstrzygnie się z pewnością podczas ostatniej rundy w Bydgoszczy.

W najmłodszej kategorii w drugiej odsłonie weekendu zwyciężył aktualny lider klasyfikacji generalnej Michał Pomocki, który wygrał czasówkę i cztery wyścigi. Kolejne pozycje w klasyfikacji indywidualnej zajęli Mikołaj Gawlikowski i Mateusz Wal.

W zawodach wystartowało 70 kierowców. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja generalna Rok Cup Poland
Baby Rok: 1. Michał Pomocki 488, 2. Oleksandr Legenkyi UKR 369, 3. Mateusz Wal 348
Mini Rok: 1. Franciszek Lassota 432, 2. Rafał Paprota 405, 3. Antoni Kosiba 275,5
Junior Rok GP: 1. Franciszek Hałatnik 400, 2. Bartosz Grzywacz 385, 3. Yicheng Qu 300
Senior Rok GP: 1. Michalina Sabaj 421, 2. Marcin Zając 382, 3. Igor Lejko 300