piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościSebastian Vettel chce usunąć się w cień?

Sebastian Vettel chce usunąć się w cień?

Powoli przyzwyczajamy się do decyzji Sebastiana Vettela o przejściu na sportową emeryturę. Niemiec zapowiada jednak między wierszami, że nie chodzi tu tylko o chęć odwieszenia kombinezonu do szafy. Czy Vettel całkowicie usunie się w cień?

Kilka faktów na start. Cztery tytuły mistrzowskie, status legendy w drużynie Red Bulla. Do tego aż trzy tytuły wicemistrza i trzy brązowe medale. Piętnaście lat batalii na najwyższym poziomie… Niezliczone rekordy na koncie, a przede wszystkim, sympatia kibiców z całego świata. Sebastian Vettel jest po prostu ikoną sportów motorowych, jednym ze sztandarów F1 na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Niestety, czas mija nieubłaganie, a od kilku lat wyścigi są dla Niemca pewnym utrapieniem, głód kolejnych triumfów zmienił się w walkę o jakiekolwiek punkty. Nic dziwnego, że Vettel zadecydował o swojej sportowej emeryturze. Wydaje się jednak, że kierowca Astona Martina chce odejść „mocniej”, niż nam się wydaje.

fot. formula1.com

Zniknie całkowicie?

Vettel udzielił ostatnio wywiadu niemieckiemu „Der Spiegel”. Jego słowa można odebrać w dość smutny sposób, bo Niemiec bez ogródek liczy na to, że… nie wróci już za kierownicę:

Jeśli lubisz coś robić, trzymaj się tego. Ja chcę jednak pójść w drugą stronę. Oderwać się i uświadomić sobie, że jest wystarczająco dużo innych ekscytujących rzeczy. Mam nadzieję, że uda mi się otworzyć następne drzwi i znaleźć tam własne szczęście. Nie wiem, jak będę reagował za rok, czy dwa. Mam jednak nadzieję, że za dwa lata nadal będę mówił „oj nie, dziękuję bardzo, ja nie potrzebuję już ścigania.”

Mówiąc o końcu swojej kariery, Vettel wspominał o niemieckim prezenterze telewizyjnym, Stefanie Raabie. Sebastian traktuje tę postać i jego decyzję jako swoistą inspirację: „Był to człowiek, któremu udało się po prostu zniknąć i zrobić kolejny krok. Był tak wszechobecny w naszej telewizji. Ale zapowiedział, że przestanie to robić praktycznie z dnia na dzień…’’.

Co wydarzy się dalej? Na razie wiemy, że Vettel chce jeszcze po raz ostatni wystąpić w Race of Champions – Niemiec zapowiedział już swój udział w przyszłorocznej edycji. Wydaje się jednak, że czterokrotny mistrz F1 przygotowuje nas na prosty scenariusz – odejście w cień i skupienie się jedynie na swojej rodzinie. Szkoda, bo jego uśmiech i poczucie humoru były nieocenione.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here