wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSimracingowe urodziny Race Arena Wrocław!

Simracingowe urodziny Race Arena Wrocław!

W najbliższy weekend odbędzie się urodzinowa impreza wrocławskiej Race Areny. Poza tortem i szampanem na fanów wirtualnej rozrywki czekać będą zaproszeni goście – Youtuber The Mike i zawodnik DMEC – Grzegorz Hypki!

Bardzo często na łamach naszego magazynu lub w publikowanych przez nas artykułach informujemy Was o ogromnym wzroście popularności simracingu i oficjalnym wejściu tej dyscypliny na motorsportowe salony. Wirtualne ściganie to nie tylko pomysł na spędzenie wieczoru w towarzystwie znajomych lub odpoczynek po męczącym dniu. Coraz częściej simracing staje się areną profesjonalnego treningu, poważnej rywalizacji lub furtką do wielkiej kariery, o czym świadczą między innymi eliminacje do projektu FIA Rally Star.

Dziś symulatory są podstawą w rozbudowanym procesie testów największych rajdowych i wyścigowych zespołów całego świata. To też stały punkt treningu czołowych zawodników Formuły 1, WRC czy wyścigów długodystansowych DTM oraz WEC. Dostępna technologia pozwala na zacieranie granicy między symulacją a światem realnym. A budowa zestawu w domowym zaciszu nie jest już przyjemnością zarezerwowaną wyłącznie dla klientów z bardzo zasobnym portfelem. Odpowiedzią są też centra simracingu, takie jak Race Arena.

Wrocławska „simownia” obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji właściciele Race Areny organizują specjalne, weekendowe wydarzenie, na którym wspólnie z klientami i zaproszonymi gośćmi świętować będą pierwszy, udany rok motorsportowej działalności.

Urodzinowy prezent

Właściciele lokalu pochwalili się, że przez pierwszy rok swojej działalności klienci przejechali na symulatorach aż 519 944 kilometrów (1424 dziennie), zużyto 3789 kompletów opon, do tego spalono 220 208 litrów paliwa i wydarzyło się blisko… 60 000 kolizji lub wypadków. Te liczby zasługują na chwilę świętowania. Na klientów poza rabatem na jazdę czekać będzie urodzinowy tort i okolicznościowy szampan. Oraz specjalnie zaproszeni na event goście!

Pierwszym z nich będzie sam Grzegorz Hypki, licencjonowany zawodnik ligi Drift Masters European Championship, który pokaże młodym adeptom swoje umiejętności jazdy bokiem. Dołączy do niego wrocławski Youtuber The Mike, który opowie o użytkowaniu Ferrari oraz codziennym życiu z supersamochodem w garażu. Na miejscu pojawią się też samochody z różnych epok i światów, między innymi Chevrolet Corvette C7, Nissan GT-R, czy BMW M4.

Dodatkowo z racji urodzin organizowane jest specjalne wyzwanie. Każdy gość będzie mógł zmierzyć się z Ferrari F8 Tributo, jakim na co dzień porusza się Mike. Tor oraz charakter próby czasowej zostanie ujawniony dopiero na wydarzeniu. Najszybszy wirtualny kierowca otrzyma możliwość przejażdżki czerwoną, 720 konną bestią razem z Mike’iem. Świętowanie może więc zamienić się w szansę na spełnienie swojego marzenia i udowodnienie tezy, że wirtualne ściganie i simracing jest najprostszą drogą do prawdziwego świata motorsportu.

Zawalczysz o jazdę Ferrari?

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej wrocławskiej Race Areny oraz sprawdzenia profilów w mediach społecznościowych, na których dostępne są wszystkie szczegóły nadchodzącego wydarzenia. Na poniższym materiale wideo zobaczycie też jak wygląda samo centrum i na jakich symulatorach przyjdzie Wam ścigać się po zwycięstwo.

Czekamy na Wasze zdjęcia, relacje z imprezy i wrażenia. Jesteśmy ciekawi komu uda się wykręcić najlepszy czas i zasiąść na fotelu Ferrari F8 Tributo. Jest o co walczyć, w końcu niecodziennie ma się okazje poczuć na własnej skórze przyspieszenie ponad 700 konnego potwora. W połączeniu z pięknem i pasją Ferrari, może to być… niezapomniane przeżycie.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

NAJPOCZYTNIEJSZE