piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSordo zapowiada przejście na emeryturę!

Sordo zapowiada przejście na emeryturę!

Ostatnie rundy sezonu WRC są świetną okazją do ogłoszenia istotnych decyzji. Dani Sordo zapowiedział, że przyszły sezon będzie jego ostatnim w cyklu WRC.

Już oficjalnie – przyszły rok będzie ostatnią rajdową kampanią Daniego Sordo w WRC. Hiszpan zapowiedział, że po finale sezonu 2022 zakończy karierę w cyklu rajdowych mistrzostw świata. Tegoroczny start w domowym Rajdzie Hiszpanii może być ostatnią okazją do zaprezentowania swojego rajdowego talentu przed… własną publicznością.

fot. Dani Sordo – oficjalny profil Facebook

Za szybko na pożegnania

O swoich planach Sordo poinformował opinię publiczną w przeciągu kilku ostatnich godzin, udzielając wywiadu dziennikarzom hiszpańskiego magazynu AS. Zapowiedział, że przyszła kampania będzie jego ostatnią w zawodowej karierze WRC. 38 latek związany umową ze stajnią Hyundaia potwierdził, że licznik przejechanych sezonów w mistrzostwach świata zatrzyma się na liczbie 17. Dani będzie dzielił fotel z młodą gwiazdą – Oliverem Solbergiem.

Już w 2018 roku Hiszpan zdecydował się na pełnienie roli trzeciego zawodnika, biorącego udział jedynie w wybranych rundach czempionatu. Podobnie wyglądać będzie kolejny rok. Sordo nie krył jednak zadowolenia i zapowiedział, że jego główną ambicją będzie pomoc zespołowi Hyundaia. Dani wyraził też nadzieję, że niebawem pojawi się jego zastępca. W bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o Nilu Solansie z ekipy Hyundai 2C Competition.

fot. Dani Sordo – oficjalny profil Facebook

W domu najlepiej!

Sordo rozpoczął swoją karierę w mistrzostwach świata właśnie od Rajdu Katalonii, w 2003 roku. Od tamtej pory triumfował trzykrotnie – w Niemczech (2013) i Sardynii (2018, 2019). Brał udział w 133 imprezach i blisko pięćdziesiąt razy zajmował miejsce na podium. Występ przed własną publicznością może być dobrym prognostykiem do poprawy rekordu. Na razie Hiszpan uplasował się na czwartej lokacie czwartkowego shakedownu. Najszybszy okazał się obrońca tytułu, Sebastien Ogier, który walczy o zdobycie ósmej mistrzowskiej korony.

Zachęcamy Was do sprawdzenia naszej obszernej zapowiedzi tegorocznego Rajdu Hiszpanii. Znajdziecie w niej wszystkie informacje dotyczące specyfiki tej imprezy, listy zgłoszeń oraz harmonogramu. Jedenasta runda sezonu może być jedną z najciekawszych. Na gorącym, równym jak stół asfalcie możemy poznać aż trzech mistrzów – w kategorii JWRC, WRC i w tabeli konstruktorów. Wyniki live i ważne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie cyklu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Honda planuje powrót do F1! Do jakiego zespołu dołączy?

Honda wróci do F1?
Honda może dołączyć do Porsche i Audi, które lada moment potwierdzą swój akces do F1 od 2026...

Unitel Mazda MX-5 Cup Poland pierwszy raz za granicą

Siódma i ósma runda wyścigowego pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland odbędzie się na torze Slovakiaring, 40...

Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina...

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

NAJPOCZYTNIEJSZE