wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSordo zapowiada przejście na emeryturę!

Sordo zapowiada przejście na emeryturę!

Ostatnie rundy sezonu WRC są świetną okazją do ogłoszenia istotnych decyzji. Dani Sordo zapowiedział, że przyszły sezon będzie jego ostatnim w cyklu WRC.

Już oficjalnie – przyszły rok będzie ostatnią rajdową kampanią Daniego Sordo w WRC. Hiszpan zapowiedział, że po finale sezonu 2022 zakończy karierę w cyklu rajdowych mistrzostw świata. Tegoroczny start w domowym Rajdzie Hiszpanii może być ostatnią okazją do zaprezentowania swojego rajdowego talentu przed… własną publicznością.

fot. Dani Sordo – oficjalny profil Facebook

Za szybko na pożegnania

O swoich planach Sordo poinformował opinię publiczną w przeciągu kilku ostatnich godzin, udzielając wywiadu dziennikarzom hiszpańskiego magazynu AS. Zapowiedział, że przyszła kampania będzie jego ostatnią w zawodowej karierze WRC. 38 latek związany umową ze stajnią Hyundaia potwierdził, że licznik przejechanych sezonów w mistrzostwach świata zatrzyma się na liczbie 17. Dani będzie dzielił fotel z młodą gwiazdą – Oliverem Solbergiem.

Już w 2018 roku Hiszpan zdecydował się na pełnienie roli trzeciego zawodnika, biorącego udział jedynie w wybranych rundach czempionatu. Podobnie wyglądać będzie kolejny rok. Sordo nie krył jednak zadowolenia i zapowiedział, że jego główną ambicją będzie pomoc zespołowi Hyundaia. Dani wyraził też nadzieję, że niebawem pojawi się jego zastępca. W bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o Nilu Solansie z ekipy Hyundai 2C Competition.

fot. Dani Sordo – oficjalny profil Facebook

W domu najlepiej!

Sordo rozpoczął swoją karierę w mistrzostwach świata właśnie od Rajdu Katalonii, w 2003 roku. Od tamtej pory triumfował trzykrotnie – w Niemczech (2013) i Sardynii (2018, 2019). Brał udział w 133 imprezach i blisko pięćdziesiąt razy zajmował miejsce na podium. Występ przed własną publicznością może być dobrym prognostykiem do poprawy rekordu. Na razie Hiszpan uplasował się na czwartej lokacie czwartkowego shakedownu. Najszybszy okazał się obrońca tytułu, Sebastien Ogier, który walczy o zdobycie ósmej mistrzowskiej korony.

Zachęcamy Was do sprawdzenia naszej obszernej zapowiedzi tegorocznego Rajdu Hiszpanii. Znajdziecie w niej wszystkie informacje dotyczące specyfiki tej imprezy, listy zgłoszeń oraz harmonogramu. Jedenasta runda sezonu może być jedną z najciekawszych. Na gorącym, równym jak stół asfalcie możemy poznać aż trzech mistrzów – w kategorii JWRC, WRC i w tabeli konstruktorów. Wyniki live i ważne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie cyklu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE