sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościStartuje Rotax Grand Finals w Bahrajnie. Jeden z polskich kierowców w kwarantannie

Startuje Rotax Grand Finals w Bahrajnie. Jeden z polskich kierowców w kwarantannie

W poniedziałek rozpoczną się pierwsze treningi przed 21. edycją Rotax Grand Finals w Bahrajnie, na który wybrała się liczna polska reprezentacja. Niestety jeden z kierowców otrzymał pozytywny wynik testu tuż po przylocie do Manamy.

W roku ubiegłym Rotax Grand Finals się nie odbył z powodów epidemicznych. Pierwotnie zaplanowany w Bahrajnie, a potem przeniesiony do Portugalii finał światowy ostatecznie został odwołany. W tym roku impreza znów wróciła na Półwysep Arabski i za chwilę wystartuje na kartodromie kompleksu toru F1.

Na listach startowych finału jest 377 kierowców, w tym jedenastu Polaków. Jeden z nich pojedzie w ekipie holenderskiej, dziesięciu reprezentuje polskiego dystrybutora. Niestety, Mariusz Nowicki, którego w tym sezonie widzieliśmy w ekipie Wyrzykowski Motorsport w rywalizacji DD2 Max najprawdopodobniej nie wystartuje w zawodach. Otrzymał pozytywny wynik testu, którym poddawani są wszyscy przyjeżdżający do Bahrajnu. Polski kierowca jest ozdrowieńcem, który zakończył izolację tuż przed wylotem do Manamy. W tegorocznym Grand Finals miał zadebiutować razem z Davidem Aulejtnerem w elektrycznej kategorii Ekart Senior.

Tegoroczny finał światowy, mimo iż impreza każdego roku robi wrażenie i zalicza się do najlepiej zorganizowanych na świecie, różni się od poprzednich edycji. Cała otoczka jest okrojona ze względu na kwestie epidemiczne. Wstęp do Bahrajnu bez obowiązkowej kwarantanny mają tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy. Każdy przyjeżdżający musi poddać się trzem testom pierwszego, piątego i dziesiątego dnia pobytu.

W polskiej reprezentacji wystąpi sześciu najlepszych kierowców tegorocznego sezonu w poszczególnych kategoriach wiekowych, dodatkowo wystartują również kierowcy z pozycji nr 2 i 3 podium kategorii Mini Max oraz dwójka zawodników zakwalifikowanych do rywalizacji w debiutującej w Grand Finals kategorii elektrycznej Ekart Senior. Tuż przed wylotem do Bahrajnu jeden z Polaków otrzymał bilet od węgierskiego dystrybutora. Jeden polski kierowca pojedzie w barwach Holandii. W sumie w tegorocznym Grand Finals mamy polskich 11 kierowców. Start jednego stoi pod dużym znakiem zapytania.

Treningi rozpoczynają się w poniedziałek. Start zawodów we środę. Finał w sobotę.

Reprezentację polskiego dystrybutora na 21. Rotax Grand Finals stanowi 10 polskich kierowców i 1 ukraiński.
Antoni Ociepa, Micro Max
Borys Łyżeń, Mini Max
Jan Meissner, Mini Max
Rostislav Kostyna (UKR) Mini Max
Juliusz Ociepa, Mini Max
Filip Niewiadomski, Junior Max
Franciszek Palmirski, Junior Max
Dawid Maślakiewicz, DD2 Max
Sławomir Murański, DD2 Masters
David Aulejtner, Ekart Senior
Mariusz Nowicki, Ekart Senior

Dodatkowo w imprezie zobaczymy w ekipie Holandii Maxa Sadurskiego (Mini Max).

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE