Stolica jedzie do Wyszkowa

Harmonogram imprez dla kierowców amatorów w Warszawie nie wygląda za ciekawie. Jesteśmy tuż po finiszu wakacji, ponad pół roku za nami, a w samej Warszawie odbyły się dwie imprezy dla kierowców amatorów. Nie licząc imprez na torze Modlin czy Autodromie Słomczyn mieliśmy tutaj dosłownie 2 imprezy w tym roku.

Niestety nie wygląda to lepiej. Automobilklub Królewski i Auto Koło Centrum mają po jednym wydarzeniu w samej Warszawie. Warunki nie są przyjazne w samym mieście więc organizatorzy uciekają do ościennych miejscowości. Nie inaczej będzie z kolejnym wydarzeniem czyli Rally Wyszków organizowanym przez Auto Koło Centrum.

Impreza pod przewodnictwem Witolda Pruszyńskiego została zaplanowana na dwa dni dokładnie 2 i 3 października. Tegoroczny edycja odbędzie się jako KJS – przyznającym punkty do licencji sportowej.

Organizator zapowiada w sobotę sekcję – na około 60-kilometrowej trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa, Leszczydół-Nowiny, Rząśnika i okolic,  gdzie rozegranych zostanie 10 prób sportowych na wydzielonych z ruchu i zabezpieczonych placach i parkingach.
Dzięki współpracy z lokolanymi władzami w dniu tym rozegrane zostaną w ramach rajdu Próby o puchar: Starosty Wyszkowskiego i Wójta Gminy Rząśnik.

W niedzielę zaplanowana została widowiskowa rywalizacja z paradą uczestników na super próbach w szczególności widowiskowa: „Super Próba” o Puchar Burmistrza Wyszkowa i „Grand Prix” o Puchar Prezesa Auto Koło Centrum.