Subaru Impreza z silnikiem V8 od Ferrari? Poezja dla uszu!

147

Połączenie kultowej bryły japońskiego Subaru z włoskim, pełnym temperamentu serduchem w układzie V8? To po prostu musi się udać! Sprawdźcie jak radzi sobie maszyna Samuela Alberta na klimatycznym filmie z Oregon Trail Rally. Nie żałujcie decybeli w głośnikach, dźwięk jednostki napędowej dosłownie hipnotyzuje!

Rajdowa fuzja Subaru Imprezy STi N10 z silnikiem F8 od Ferrari stała się rzeczywistością dzięki Amerykaninowi, Samuleowi Albertowi, wspieranemu przez redakcję DirtFish. Albert zbudował tę maszynę na potrzeby startów w czempionatach Ameryki Północnej. Jak mówi sam właściciel, pojazd wzbudza tak ogromne emocje, iż niektórzy kibice pojawiają się na oesach tylko po to, by posłuchać dźwięku jadowitego silnika z fabryki w Maranello. Samuel ma tego pełną świadomość, dlatego raczy swoich kibiców niezwykle klimatycznymi filmami.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

Powyższy materiał wideo nagrano na 27. edycji Oregon Trail Rally. Była to czwarta runda ARA i piątą Rajdowych Mistrzostw Strefy Północnej Ameryki. Na piątym odcinku „Oak Flat Reverse I” Albert oraz Skucas zanotowali drugi wynik, plasując się na najniższym stopniu podium. Niestety, drużyna z USA nie ukończyła imprezy ze względu na awarię na OS15…

W sezonie 2023 Samuel Albert i Krista Skucas wygrali wyłącznie jedną imprezę – Big White Winter Rally w Kanadzie. Amerykanie pokonali gospodarzy, Baileya oraz Willettsa w Fieście Rally3 evo (+ 25 sekund) i zespół Deen/Deen w Mitubishi Lancerze Evo IX (+ 1:10:490).

Start w imprezie rozgrywanej na terenie Kolumbii Brytyjskiej był dopiero czwartym rajdem tej drużyny w bieżącej kampanii. Wcześniej pojawili się na starcie 33. Olympus Rally oraz Oregon Trail Rally (rundy północnoamerykańskiego czempionatu). Niestety, nie dotarli do mety ze względu na urwane koło i usterkę… W Tour de Forest (Turniej Strefy Zachodniej USA) zajęli czwarte miejsce, tracąc ponad półtorej minuty do najniższego stopnia podium.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.