Szejowie wsiadają do Škody Fabii Rally2 evo na Rajd Barbórka

Jarosław i Marcin Szejowie zmieniają samochód. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team wystartuje w Rajdzie Barbórka na pokładzie Škody Fabii Rally2 evo. Zespół podczas warszawskiego klasyka skupi się na promowaniu swoich programów społecznych – Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska oraz Pikników z Bebokiem Rajdusiem.

Rajd Barbórka to tradycyjne zakończenie sezonu sportów motorowych w Polsce. Impreza ma głównie charakter pokazowy, a kończy ją legendarne Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej w centrum Warszawy. To bodaj najbardziej prestiżowe i najbardziej medialne wydarzenie w świecie sportów motorowych w naszym kraju.

Rajd oficjalnie rozpocznie się ceremonią startu przy budynku Urzędu Dzielnicy Bemowo w piątek, 1 grudnia, o godzinie 18:30. Rywalizacja sportowa wystartuje w sobotę, 2 grudnia, o godzinie 7:30. Zawodnicy pokonają dwukrotnie próby Tor Słomczyn, Tor Służewiec i Polfa Tarchomin oraz jednokrotnie Autodrom Bemowo Duet. Najlepsi dostaną się na Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej w centrum Warszawy. Tam walka rozpocznie się o godzinie 17:30.

Szejowie skupiają się na tym, aby podczas rajdu promować swoje akcje społeczne – Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska oraz Pikniki z Bebokiem Rajdusiem. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team przygotowała również dla kibiców niespodziankę. Oklejenie Škody Fabii Rally2 evo będzie dostępne dla wszystkich fanów gry Assetto Corsa. Zatem projekt oklejenia samochodu na Rajd Barbórka to jednocześnie skórka, z której mogą skorzystać wszyscy kibice. Dostępna jest ona do pobrania na stronie zespołu – szeja.com.pl.

Jarosław Szeja: – „Nasze projekty społeczne są dla nas niezwykle istotne. Zarówno projekt „Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska” jak i „Pikniki z Bebokiem” to nasz sposób na dotarcie do świadomości ludzi – w tym dzieci – i na zakorzenienie w nich dobrych nawyków. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym leży nam na sercu od zawsze, dlatego cieszę się, że z roku na rok możemy te projekty rozwijać i docierać do jeszcze większej liczby odbiorców. Podczas Rajdu Barbórka – oprócz rywalizacji sportowej – skupimy się właśnie na promowaniu naszych projektów. Te projekty z roku na rok rosną i w przyszłym roku wciąż będziemy kontynuować naszą pracę w tym zakresie. I właśnie do tego nawiązuje też oklejenie naszej Škody na ten rajd. Škody, którą zresztą każdy z was może zagrać w grze Assetto Corsa. Życzę wam przy tym dobrej zabawy!”

Partnerami zespołu są: GK Forge Kuźnia Przemysłowa, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Miasto Katowice, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Future Group, Veolia, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Millers Oils Polska

Partnerami medialnymi są: motofakty.pl i sportowy24

Harmonogram 61. Rajdu Barbórka:

Sobota, 2 grudnia

07:30 OS1 Tor Słomczyn 1 (3.85 km)

07:45 OS2 Tor Słomczyn 2 (3.85 km)

08:55 OS3 Tor Służewiec 1 (5.38 km)

09:10 OS4 Tor Służewiec 2 (5.38 km)

10:15 OS5 Polfa Tarchomin 1 (4.90 km)

10:30 OS6 Polfa Tarchomin 2 (4.90 km)

10:57 Serwis A Bemowo

11:30 OS7 Autodrom Bemowo Duet (1.78 km)

17:30 OSS Kryterium Karowa (2.10 km)