Terminy Sezonowego Badania Kontrolnego PZM 2024

Sezonowe Badanie Kontrolne (SBK) PZM przed 01.06 będzie uprawniało, jak dotychczas, do uczestnictwa w rajdzie bez konieczności udziału samochodu w Badaniu Kontrolnym przed rajdem (BK1).

Od 01.06 przeprowadzone SBK PZM będzie uprawniało do wymiany Książkę Samochodu Sportowego (KSS) PZM na taką, która będzie honorowana na badaniu technicznym samochodów rajdowych na Stacji Kontroli Pojazdów. Jest to związane z procedurą, która zakłada, że PZM będzie weryfikować samochód rajdowy w ramach SBK PZM pod kątem modyfikacji wg regulaminów FIA/PZM, a uprawniony diagnosta skupi się na weryfikacji, m.in. KSS PZM, oświetlenia, układu hamulcowego i zawieszenia.

SBK PZM będzie przydatne podczas rejestracji samochodu według nowych zasad.

>> Terminy i lokalizacje Sezonowego Badania Kontrolnego 2024

Jednocześnie, ze względu na wymogi ustawowe, pomimo posiadania SBK PZM konieczny będzie udział w BK1 na każdym rajdzie od tej daty.

Warto zgłosić się na SBK PZM możliwie jak najwcześniej.

>> Formularz zgłoszeniowy na SBK PZM 2024

Wkrótce zostaną opublikowane szczegóły odnośnie wymiany KSS PZM na nowy rodzaj, który będzie honorowany na badaniach technicznych samochodów rajdowych. Termin publikacji uzależniony jest od publikacji rozporządzeń właściwego ministra.