Tiger Rally Team przed Rajdem Karkonoskim

W najbliższy weekend stolicą polskich rajdów będzie Jelenia Góra, gdzie w sobotę 16 maja rozpoczyna się II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 30. Rajdu Karkonoskiego stawi się cała krajowa czołówka. Kierowca Tiger Rally Team – Tomasz Kasperczyk, przygotowywał się intensywnie do kolejnej rundy RSMP udoskonalając ustawienia zawieszenia Forda Fiesty R5 na odcinku testowym w okolicach Świdnicy.

Podczas Rajdu Świdnickiego – pierwszej rundy RSMP – Tomasz Kasperczyk pilotowany przez Damiana Sytego notował znakomite czasy na odcinkach specjalnych i po pierwszym dniu zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Drobna przygoda na drugim niedzielnym
OS-ie spowodowała, że załoga Tiger Rally Team nie pojawiła się na mecie w Świdnicy.

Z tym większą motywacją zespół przygotowywał się do Rajdu Karkonoskiego, w którym zobaczymy całą krajową czołówkę w komplecie. Do drugiej rundy RSMP zgłosiło się ponad osiemdziesiąt załóg, w tym siedmiu zawodników w Fordach Fiesta R5. Możemy więc spodziewać się zaciętej walki na bardzo wymagających odcinkach specjalnych przygotowanych przez organizatorów. Zmagania zakończą się w niedzielne popołudnie widowiskowym OS-em miejskim rozgrywanym w Jeleniej Górze.

Tomasz Kasperczyk: Nasze nastawienie przed rajdem jest bojowe. Jednak przede wszystkim celem jest meta, co nie udało się podczas I rundy RSMP w Świdnicy. Chcemy jechać bezpiecznym, ale szybkim tempem. Z mapek przygotowanych przez organizatorów wiemy, że tegoroczne odcinki na których będziemy się ścigać wytyczono w odwrotnym niż podczas ubiegłorocznej edycji kierunku, co stanowi dodatkowe wyzwanie. Rajd Karkonoski zawsze witał nas wymagającymi trasami. Sądzę że w tym roku będzie podobnie. Ciężkie, podbijające partie na zmianę z szybkimi zakrętami sprawiają, że jest co robić za kierownicą. Jednak dopiero po zapoznaniu zobaczymy z czym tak naprawdę musimy się zmierzyć.

Damian Syty: Po jednodniowych testach jesteśmy bardzo ciekawi zapoznania, które już jutro przed nami. Organizatorzy przygotowali tradycyjnie bardzo wymagające, techniczne trasy. Jeden z OS-ów o nazwie Karpacz wije się bardzo pięknymi terenami turystycznymi. Rajd Karkonoski przyciąga zawsze bardzo dużo kibiców, szczególnie Power Stage, który zostanie rozegrany na koniec rajdu pod Galerią Sudecką w Jeleniej Górze. Myślę że zgromadzi się tam wielu widzów. Będziemy starali się tam pojechać widowiskowo, pamiętając o dodatkowych punktach które można na tym odcinku zdobyć.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_0114

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

 • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca
 • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

 • Rajd Karkonoski,         14-16 maja
 • Rajd Gdańsk Baltic Cup,   19-21 czerwca 
 • Rajd Rzeszowski,         06-08 sierpnia 
 • Rajd Wisły,               04-06 września
 • Rajd Nadwiślański,        18-20 września 
 • Rajd Dolnośląski,          16-18 października
 • Rajd Arłamów,            12-14 listopada

inf.pras.