Tiger Rally Team startuje w Rajdzie Liepaja

Tomasz Kasperczyk, kierowca Tiger Rally Team rozpocznie sezon od startu w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy – rajdzie Liepaja, rozgrywanym na Łotwie w dniach 6-8 lutego. Tegoroczne plany zespołu obejmują starty w trzech wybranych rundach Mistrzostw Europy (ERC) oraz w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

3-2

Nadchodzący sezon zapowiada się więc bardzo intensywnie. Starty w trzech rundach Mistrzostw Europy mają na celu perfekcyjne przygotowanie do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Polski oraz zbieranie cennych doświadczeń w rywalizacji z najlepszymi kierowcami Starego Kontynentu. Cykl FIA European Rally Championship jest najważniejszym serialem rajdowym w Europie. Obejmuje 10 rund, z których każda rozgrywana jest w innym kraju. Trasa łotewskiej rundy ERC – rajdu Liepaja wiedzie po bardzo wymagających szutrowych odcinkach specjalnych pokrytych śniegiem i lodem. Koleje dwie rundy ERC, w których rywalizować będzie Tomasz Kasperczyk pilotowany przez Damiana Sytego, to szutrowy auto24 Rally Estonia (17-19 lipca 2015) oraz Barum Czech Rally Zlín  (28-30 sierpnia 2015) – jeden z najpopularniejszych rajdów w Europie.

Tegoroczne starty w rundach Mistrzostw Europy to również znakomity trening przed największym wyzwaniem sezonu – pełnym cyklem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zeszłoroczny rok był dla Kierowcy Tiger Rally Team bardzo udany i zakończył się historycznym drugim miejscem  w kończącym RSMP Rajdzie Dolnośląskim. W sezonie 2015 kalendarz startów będzie bardzo napięty, ponieważ Rajdowe Mistrzostwa  Polski obejmują aż osiem rund rozgrywanych od kwietnia do listopada.  Sezon tradycyjnie zakończy grudniowy Rajd Barbórki.

Tomasz Kasperczyk: Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy w tym roku bardzo wcześnie. Przede wszystkim odbyliśmy testy z naszym estońskim trenerem – Urmo Aavą, dzięki któremu możemy doskonalić swoje rajdowe umiejętności. Przejechałem już kilkaset kilometrów naszą treningową Subaru Imprezą STI N14. Tym samym autem planujemy starty w dwóch rundach Mistrzostw Europy – Rajdzie Liepaja na Łotwie i w Rajdzie Estonii. Nasza przygoda z Subaru rozpoczęła się podczas Warszawskiej Barbórki i postanowiliśmy wystartować nim treningowo w wybranych rundach Mistrzostw Europy. W rajdach Mistrzostw Polski wracamy oczywiście do Forda Fiesty R5, którego obsługę podobnie jak w ubiegłym roku powierzamy profesjonalistom z C-Rally. W sezonie 2015 stawiamy przede wszystkim na zbieranie cennych doświadczeń, ale nie wykluczam walki o podium w poszczególnych rundach Mistrzostw Polski.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

20

 

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

 

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

 

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • Rally Liepāja (Łotwa),                   6-8 luty
  • auto24 Rally Estonia (Estonia)     17-19 lipca
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE,  24-26 kwietnia
  • Rajd Karkonoski,                  14-16 maja

Inf.pras.