Trzeci sezon Rzepeckiego w VW Golf Cup

Adam Rzepecki, utalentowany poznański kierowca wyścigowy, który przez ostatnie dwa lata ścigał się w markowym pucharze Volkswagen Castrol Cup, w ostatnich dniach oficjalnie potwierdził swój trzeci profesjonalny sezon za kierownicą 310 konnego Volkswagena Golfa GTi, podpisując umowę z organizatorem serii 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku sponsorami Adama pozostają: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania. Już od pierwszej sesji treningowej, do grona partnerów dołączy polska firma Catred.pl, zajmująca się systemami ochrony lakieru.

autoklub tekst1

Celem Adama, który w sezonie 2014 zajął 12 miejsce w klasyfikacji pucharu, będzie osiąganie satysfakcjonujących wyników podczas każdego wyścigu i plasowanie się w pierwszej dziesiątce, bardzo mocnej międzynarodowej stawki.

Chciałbym być zadowolony na koniec sezonu z zajętego miejsca – mówi Adam. Każdy wyścig to nowe wyzwanie i trzeba być do niego przygotowanym na 100%. Moim trenerem na sezon 2015 pozostaje Zbigniew Szwagierczak, z którym bardzo dobrze się dogadujemy. W poprzednich latach nauczył mnie bardzo dużo, a praca z nim to przyjemność.

autoklub tekst2

Sezon przygotowań dla ekipy Basenhurt rozpoczął się tuż po zakończeniu rywalizacji w 2014 roku – mówi manager i kierowca teamu, Marek Rzepecki. Adam regularnie uczęszczał na zajęcia fizyczne do Fabryki Formy w Poznaniu. Odbył również szkolenia z zakresu podstaw wiedzy dotyczącej psychologii, taktyki, treningu sportowego i odnowy biologicznej, które stanowią bardzo ważny element przygotowań, gdyż wiele razy dobry zawodnik w praktyce, spalił się przy brakach w teorii. Rok 2015 będzie dla Adama 4 rokiem ścigania się i nauki rzemiosła wyścigowego. Ważne jest, że nadal może się rozwijać i ciągle idzie do przodu, a przed nim jeszcze wiele do nauczenia się.

 

Pierwszy raz w tym na torze Adam Rzepecki wraz z zespołem Basenhurt pojawi się 28 lutego na obiekcie Hockenheim Ring GP. Do treningu wykorzystany zostanie 300 konny Seat Leon Supercopa, który swoją trakcją i sposobem prowadzenia bardzo przypomina pucharowe Golfy.

Zaplanowaliśmy przed 1 wyścigiem 7 dni treningowych na różnych torach europejskich – mówi Adam Rzepecki. Oprócz naszych prywatnych testów wybieramy się w dniach 23-24 marca na Slovakiaring, gdzie odbędą się oficjalne przedsezonowe treningi Volkswagen Golf Cup 2015.

autoklub tekst3

Plan treningów przedsezonowych:

Hockenheim Ring GP – 28.02.2015

Oschersleben – 03.2015

Slovakiaring – 23-24.03.2015

Spa Francorchamps – 25.03.2015

Nurburgring GP – 26.03.2015

Imola – 04.04.2015

 

Oficjalnie sezon dla Adama, kierowcy ekipy Basenhurt A&T RT rozpoczyna się w kwietniu. W sezonie 2015 rozegranych zostanie 6 rund Volkswagen Golf Cup, który będzie towarzyszył największym seriom wyścigowym w Europie jak WTCC, Blackpain GT Series czy ADAC GT Masters.

Adam Rzepecki:

Na każdy sezon czekam z niecierpliwością i chęcią do ścigania się. Przed sezonem 2015 postanowiłem przygotować się jeszcze lepiej niż w ubiegłych latach. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na ilość wyścigów. Oprócz startu trzeci sezon w Volkswagen Golf Cup, będę miał okazję ścigać się więcej moim Seatem Leonem Supercopa. Również moje treningi przed i między wyścigami będą odbywać się na torach, na który zawsze marzyłem pojeździć i na tych, które poznałem na samym początku mojej kariery i niemiałem później okazji znów je odwiedzić. Nie mam jeszcze konkretnego celu na ten sezon, ale przede wszystkim mam zamiar czerpać przyjemność, jaką dają wyścigi, a wyniki przyjdą same. Jeśli miałbym patrzeć na poprzedni sezon i wywnioskować czy następny będzie lepszy to jest to trudne zadanie, ponieważ zeszył sezon miałem strasznie niestabilny, raz było dobrze, a raz bardzo źle. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie więcej dobra, niż zła, a moja forma będzie równa.

autoklub zdj.glowne

Zapraszamy do śledzenia zmagań poznańskiej ekipy na profilu Facebook https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Łukasz Strzelecki

Press Officer

Basenhurt A&T Racing Team

Inf.pras.