piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościTrzeci sezon Rzepeckiego w VW Golf Cup

Trzeci sezon Rzepeckiego w VW Golf Cup

Adam Rzepecki, utalentowany poznański kierowca wyścigowy, który przez ostatnie dwa lata ścigał się w markowym pucharze Volkswagen Castrol Cup, w ostatnich dniach oficjalnie potwierdził swój trzeci profesjonalny sezon za kierownicą 310 konnego Volkswagena Golfa GTi, podpisując umowę z organizatorem serii 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku sponsorami Adama pozostają: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania. Już od pierwszej sesji treningowej, do grona partnerów dołączy polska firma Catred.pl, zajmująca się systemami ochrony lakieru.

autoklub tekst1

Celem Adama, który w sezonie 2014 zajął 12 miejsce w klasyfikacji pucharu, będzie osiąganie satysfakcjonujących wyników podczas każdego wyścigu i plasowanie się w pierwszej dziesiątce, bardzo mocnej międzynarodowej stawki.

Chciałbym być zadowolony na koniec sezonu z zajętego miejsca – mówi Adam. Każdy wyścig to nowe wyzwanie i trzeba być do niego przygotowanym na 100%. Moim trenerem na sezon 2015 pozostaje Zbigniew Szwagierczak, z którym bardzo dobrze się dogadujemy. W poprzednich latach nauczył mnie bardzo dużo, a praca z nim to przyjemność.

autoklub tekst2

Sezon przygotowań dla ekipy Basenhurt rozpoczął się tuż po zakończeniu rywalizacji w 2014 roku – mówi manager i kierowca teamu, Marek Rzepecki. Adam regularnie uczęszczał na zajęcia fizyczne do Fabryki Formy w Poznaniu. Odbył również szkolenia z zakresu podstaw wiedzy dotyczącej psychologii, taktyki, treningu sportowego i odnowy biologicznej, które stanowią bardzo ważny element przygotowań, gdyż wiele razy dobry zawodnik w praktyce, spalił się przy brakach w teorii. Rok 2015 będzie dla Adama 4 rokiem ścigania się i nauki rzemiosła wyścigowego. Ważne jest, że nadal może się rozwijać i ciągle idzie do przodu, a przed nim jeszcze wiele do nauczenia się.

 

Pierwszy raz w tym na torze Adam Rzepecki wraz z zespołem Basenhurt pojawi się 28 lutego na obiekcie Hockenheim Ring GP. Do treningu wykorzystany zostanie 300 konny Seat Leon Supercopa, który swoją trakcją i sposobem prowadzenia bardzo przypomina pucharowe Golfy.

Zaplanowaliśmy przed 1 wyścigiem 7 dni treningowych na różnych torach europejskich – mówi Adam Rzepecki. Oprócz naszych prywatnych testów wybieramy się w dniach 23-24 marca na Slovakiaring, gdzie odbędą się oficjalne przedsezonowe treningi Volkswagen Golf Cup 2015.

autoklub tekst3

Plan treningów przedsezonowych:

Hockenheim Ring GP – 28.02.2015

Oschersleben – 03.2015

Slovakiaring – 23-24.03.2015

Spa Francorchamps – 25.03.2015

Nurburgring GP – 26.03.2015

Imola – 04.04.2015

 

Oficjalnie sezon dla Adama, kierowcy ekipy Basenhurt A&T RT rozpoczyna się w kwietniu. W sezonie 2015 rozegranych zostanie 6 rund Volkswagen Golf Cup, który będzie towarzyszył największym seriom wyścigowym w Europie jak WTCC, Blackpain GT Series czy ADAC GT Masters.

Adam Rzepecki:

Na każdy sezon czekam z niecierpliwością i chęcią do ścigania się. Przed sezonem 2015 postanowiłem przygotować się jeszcze lepiej niż w ubiegłych latach. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na ilość wyścigów. Oprócz startu trzeci sezon w Volkswagen Golf Cup, będę miał okazję ścigać się więcej moim Seatem Leonem Supercopa. Również moje treningi przed i między wyścigami będą odbywać się na torach, na który zawsze marzyłem pojeździć i na tych, które poznałem na samym początku mojej kariery i niemiałem później okazji znów je odwiedzić. Nie mam jeszcze konkretnego celu na ten sezon, ale przede wszystkim mam zamiar czerpać przyjemność, jaką dają wyścigi, a wyniki przyjdą same. Jeśli miałbym patrzeć na poprzedni sezon i wywnioskować czy następny będzie lepszy to jest to trudne zadanie, ponieważ zeszył sezon miałem strasznie niestabilny, raz było dobrze, a raz bardzo źle. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie więcej dobra, niż zła, a moja forma będzie równa.

autoklub zdj.glowne

Zapraszamy do śledzenia zmagań poznańskiej ekipy na profilu Facebook https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Łukasz Strzelecki

Press Officer

Basenhurt A&T Racing Team

Inf.pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here