Tor Modlin Rally Show i Kryterium Toru Modlin wygrywa Miko Marczyk

Miko Marczyk Kryterium Toru Modlin

Tor Modlin Rally Show wygrywa załoga Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Wygrane wszystkie osiem odcinków i ostatecznie przewaga 50,36 s nad załogą Łukasz Byśkiniewicz/Adam Jędraszek. Podium dopełnili Maciej Lubiak/Grzegorz Dachowski.

Cztery pierwsze odcinki to pościg za Miko i Szymonem załogi Lubiak / Dachowski. Przewaga jadących Skodą aktualnych Mistrzów Polski cały czas rosła, natomiast Lubiak /Dachowski bronili się przed duetem Byśkiniewicz / Jędraszek. Na OS5 Tor Modlin 2, załoga Hyundaia i20 wskoczyła na drugie miejsce i taki układ utrzymał się już do samego końca.

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 evo)
2. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek (Hyundai i20 R5)
3. Maciej Lubiak / Grzegorz Dachowski (Skoda Fabia EVO2)
4. Zbyszek Staniszewski / Gracjan Duda (Ford Fiesta R5)
5. Marek Nowak / Adam Grzelka (Ford Fiesta R5)
6. Michał Tochowicz / Piotr Białowąs (Hyundai I20)
7. Hubert Maj / Magdalena Kisiel (Ford Fiesta R5)
8. Radosław Typa / Paweł Pochroń (Ford Fiesta)
9. Karol Krupa / Wojciech Witkowski (Mitsubishi Lancer EVO)
10. Tomasz Kuciński / Piotr Sieliło (Subaru Impreza)

Stawkę zamknęli Adrian Chwietczuk / Daniel Siatkowski (Fiat 126P).

Wspomnijmy o pechowcach, na których przejazdy mocno liczyliśmy. Paweł Danilczuk nie ukończył na skutek awarii OS1. Artur Równiatka wyeliminowany przez brak prawego przedniego koła zakończył jazdę na trasie OS2 Twierdza Modlin. OS3 wyeliminował między innymi Michała Ratajczyka. Grzegorz Suder znany z jazdy pięknym klasykiem – Ford Sierra Cosworth odpadł na OS4. OS5 był pechowy, dla będącego na 9 miejscu klasyfikacji generalnej Sebastiana Steca we Fieście Proto.

Tor Modlin Rally Show – Stage Show

Przed Kryterium Toru Modlin odbył się Stage Show, czyli dodatkowy przejazd, w którym chodziło, nie o czas, a o efektowność! Komisja: Kuba Przygoński, Leszek Kuzaj, Patryk Mikiciuk i Greg Collins oceniła, że trzy nagrody trafiły do:

1. Łukasz Byśkiniewicz (Hyundai i20 R5)

2. Hubert Maj (Ford Fiesta R5)

3. Miko Marczyk (Skoda Fabia Rally2 evo)

Kryterium Toru Modlin

Kryterium Toru Modlin z trudnością, ale z uśmiechami na twarzach ukończyła załoga Wojciech Habuda / Marcin Śladowski. Cinquecento pojawiło się na mecie w kłębach dymu. Jak stwierdził kierowca silnik dotrwał do samego końca. To był efektowny początek ostatniego, wieńczącego imprezę odcinka. Po występie historyków obejrzeliśmy bardzo płynny przejazd w wykonaniu jedynej kobiety za kierownicą na tej imprezie – Anny Gańczarek-Rał. Ładnie, czysto pojechane beczki zasługują na uznanie. Efektownie ośką pojechali natomiast Ilnicki / Tichanowicz w Peugeocie 208 R2. Niektóre beczki na kilka razy, ale dużo zakrętów w poślizgu, oczywiście kosztem czasu. Pochwalić należy piękną jazdę Jacka Sobczaka, który wraz z pilotem Michałem Marczewskim zrobił show za kierownicą Porsche 911.

Najszybsza przednionapędówka na Kryterium Toru Modlin to Kamil Kawalec / Sebastian Krzyżowski (Renault Clio). Najszybsze auto z napędem na tył to Patryk Grodzki / Kuba Machnikowski w BMW 130i. Pierwszy czas poniżej 3 minut (2:52.02) uzyskali Krupa / Witkowski w Evo IX przygotowanym do GSMP. Zapas mocy i waga około 1000kg pozwoliły na wykręcenie wyniku, ale i sprawienie frajdy kibicom. Po uderzeniu w beczkę, a potem zahaczeniu pachołka niestety z walki o wygranie Kryterium zapomnieć musieli Marek Nowak / Andrzej Grzelka. Obserwowaliśmy ich tu bacznie, bo w rajdzie zajęli wysokie piąte miejsce. Błąd na beczce również w przypadku Macieja Lubiaka i Grzegorza Dachowskiego. Niejedną beczkę w swoim życiu przejechał już Zbigniew Staniszewski. Na tym odcinku pojechał wzorowo i wraz z pilotem Gracjanem Dudą zajęli 3 miejsce przy pomocy auta, którym w sezonie 2021 Staniszewski wywalczył Mistrza Polski w rallycrossie. Drugi na podium podobnie jak w rajdzie – Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek w Hyundaiu i20 R5, czas 2:44,1.

Zwycięzcy Kryterium Toru Modlin?

Miko Marczyk Kryterium Toru Modlin

Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia! Panowie tym samym „zgarnęli wszystko”. Wygrane 8 odcinków specjalnych właściwego rajdu i 3 sekundami wygrane Kryterium, z czasem 2:41,13!

Pierwsza dziesiątka Kryterium Toru Modlin prezentuje się następująco:

1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 evo)
2. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek (Hyundai i20 R5)
3. Zbyszek Staniszewski / Gracjan Duda (Ford Fiesta R5)
4. Karol Krupa / Wojciech Witkowski (Mitsubishi Lancer EVO)
5. Jarosław Szeja / Marcin Szeja (Mitsubishi Lancer Evo IX)
6. Grzegorz Bonder / Artur Kołaciński (Ford Fiesta Proto)
7. Michał Tochowicz / Piotr Białowąs (Hyundai I20)
8. Maciej Lubiak / Grzegorz Dachowski (Skoda Fabia EVO2)
9. Tomasz Kuciński / Piotr Sieliło (Subaru Impreza)
10. Patryk Grodzki / Kuba Machnikowski (BMW 130i)