Tor w Legionowie powraca i kieruje sportową ofertę do młodzieży

Na motoryzacyjnej mapie Polski cały czas brakuje torów sportowych i szkoleniowych. Dlatego każda nowa lub powracająca lokalizacja cieszy podwójnie. Do aktywności powraca tor szkoleniowy w Legionowie. Pod nowym szyldem „Tor Autek” ma ofertę sportową i szkoleniową.

Pierwsze wydarzenia na obiekcie w Legionowie już się odbyły. W tym cały cykl imprez dla kierowców amatorów organizowany przez Automobilklub Królewski. To jednak nie koniec sportowych akcentów. Tor Autek chce wpisać się na stałe w wydarzenia dla kierowców amatorów, wydarzenia szkoleniowe oraz poprawę bezpieczeństwa drogowego.

Tor Autek stawia na szkolenie młodzieży i tutaj proponuje nietypowe rozwiązanie czyli Liga Seicento dla dzieci już od 120cm wzrostu. Szkolenie przez rywalizację, a co miesiąc wyłaniana będzie najlepsza osoba. Będą nagrody rzeczowe oraz bonusy na kolejne jazdy, aby cały czas poprawiać swoje umiejętności.

Młodzież zaczyna od symulatorów gdzie poznaje podstawy, aby później zasiąść do specjalnie przygotowanych Fiatów Seicento. Auta są dostosowane dla młodych adeptów, aby zapewnić im komfort jazdy i swobodne operowanie kierownicą czy pedałami, a przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo. Auto wyposażone jest w dodatkowe pedały dla instruktora, fotel kubełkowy, oraz czteropunktowe pasy. Jest to ciekawa alternatywa dla gokartów halowych, które dotychczas były jedyną szansą dla młodzieży, aby legalnie i bezpiecznie spróbować swoich sił za kierownicą.

Tor Autek wzorem skandynawskich rozwiązań stawia na szkolenie i doszkalanie od najmłodszych lat. Zanim kierowcy zdobędą licencje sportowe czy prawo jazdy. Asfaltowa trasa zręcznościowa oraz płyta poślizgowa to idealne do tego warunki. Wszystko na zamkniętym obiekcie pod okiem kadry instruktorskiej.

Najbliższa okazja do odwiedzenia nowego obiektu będzie 7 kwietnia (dołącz do wydarzenia FB), gdzie na otwarcie sezonu zaplanowano:

  • Jazdę rajdowym seicento dla dzieci od 120cm wzrostu
  • Rajdowa jazda po torze swoim lub autem toru na czas
  • Jazdy samochodami terenowymi
  • Wystawa samochodów: rajdowych, zabytkowych, klasycznych
  • Pokazy stuntu motocyklowego