Toyota wprowadza istotne modyfikacje do GR Yarisa Rally1

10
Toyota
fot. Gazoo Racing WRT - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, iż Gazoo Racing WRT czuje już na plecach oddech rozpędzonego Hyundaia. Toyota zamierza więc zaimplementować kilka modyfikacji do mistrzowskiego GR Yarisa Rally1. Kluczową zmianą będzie nowe, homologowane właśnie zawieszenie Reigera.

Informację o pracach nad nowym zawieszeniem i rychłej homologacji części przekazał Tom Fowler. Dyrektor techniczny Gazoo Racing pochwalił się zmianami w wywiadzie z DirtFish:

To będzie naprawdę spora zmiana w całym układzie zawieszenia. Był to nasz cel rozwoju maszyny na sezon 2023 i 2024. Będzie to część w pełni homologowana, ale nie będzie to wymagało użycia „jokera”. Czeka nas spora aktualizacja, ponieważ przygotowany pakiet obejmuje aż 10 podzespołów. Celem nie jest tylko zwiększenie wydajności, równie istotna będzie niezawodność. W przeciągu ostatnich paru lat mieliśmy pewne trudności techniczne związane z zawieszeniem. Kolejny cykl homologacji FIA wejdzie w życie dokładnie 1 marca. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy nowe części pojawią się w pierwszym rajdzie po 1 marca, czy też zaczekamy nieco dłużej. Wszystko zależy tutaj po prostu od kwestii logistycznych”.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Spekuluje się, iż Gazoo Racing przywiezie swoje aktualizacje na Rajd Safari. Przez ostatnie dwa lata japońska stajnia nie schodziła z podium, dominując afrykański, oesowy maraton:

Wiemy co może pójść źle w Kenii i co może nas zawieść, bo monitorowaliśmy to podczas ostatnich dwóch Safari. Możemy jednak poprawić tamte aspekty w bardziej trwały sposób, jeszcze zanim użyjemy nowych części homologacyjnych. Nie podjęliśmy wciąż decyzji…”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.