czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyRSMP | HRSMPValvoline Rajd Małopolski w kalendarzu RSMP 2023

Valvoline Rajd Małopolski w kalendarzu RSMP 2023

Piętnaście lat czekali kibice i zawodnicy rajdów samochodowych na powrót najważniejszego cyklu na tereny województwa małopolskiego. Do kalendarza RSMP dołączył Valvoline Rajd Małopolski, którego trzecia edycja rozegrana zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 roku!

Valvoline Rajd Małopolski zadebiutował na rajdowej mapie w roku 2021, jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Rok później dołączył również do cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i jako kandydat do RSMP zebrał dużo pozytywnych opinii. Do zawodów co rok zgłaszało się po około 100 załóg.

Tegoroczna edycja, już w mistrzostwach Polski, ponownie będzie mieć bazę w Makowie Podhalańskim. Organizatorzy poszerzają jednak teren, szykując wiele imprez towarzyszących. Sam rajd będzie możliwie najbardziej kompaktowy, by w trudnych finansowo czasach ułatwić zawodnikom udział. Jednocześnie duży nacisk kładziony jest na medialność i atrakcyjność, które wyróżniają to wydarzenie. Szykowane są na przykład specjalne strefy kibica, do których kursować będą darmowe busy. Wszystko po to, by ułatwić fanom śledzenie tego wielkiego widowiska.

„Rozmawiamy z zawodnikami i konsultujemy nasze pomysły, by dać im to, czego oczekują. Z drugiej strony chcemy zrobić rajd, który zadowoli też kibiców i całe rodziny. Łączenie tego czasem nie jest proste, ale dajemy z siebie wszystko. Za nami już trzy miesiące intensywnej pracy, a przed nami kolejne, wszystko idzie zgodnie z planem” – mówi Maciej Stabrawa, dyrektor rajdu.

„Spełniamy marzenia. Wiele osób w naszym sztabie zaczynało od odcinków Rajdu Polski czy Rajdu Krakowskiego, które przebiegały pod naszymi domami. Teraz, aranżując to we własnym stylu, chcemy kultywować piękno tego sportu na terenach Małopolski. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale wiem, że razem stać nas na wiele” – dodaje Gabriel Borowy, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 roku, jako czwarta runda sezonu RSMP.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here