Verstappen zdążył przed deszczem

Max Verstappen zdobył swoje 31. pole position w karierze kierowcy Formuły 1. Trzykrotny mistrz świata wystartuje z pierwszego pola do niedzielnego wyścigu na torze Interlagos.

Decydujący wpływ na wyniki piątkowych kwalifikacji miała pogoda. Deszcz zaczął bowiem padać w momencie, gdy kierowcy byli na swoim pomiarowym okrążeniu, dając im tylko jedną szansę na uzyskanie dobrego czasu.

Jako pierwszy na tor wyjechał Verstappen i to on miał najlepsze warunki, co wykorzystał do wykręcenia czasu 1:10,727, dającego mu pole position. Startujący z pierwszego pola do dwóch ostatnich wyścigów Charles Leclerc był drugi, a trzecie i czwarte miejsce niespodziewanie zajęli kierowcy Astona Martina – Lance Stroll i Fernando Alonso.

Kolejni kierowcy ślizgali się coraz bardziej na swoich okrążeniach, lecz dojechali do końca. Tego samego nie mógł powiedzieć Oscar Piastri, który zwlekał z rozpoczęciem kwalifikacji i wypadł z toru na swoim okrążeniu. Żółta flaga, którą spowodował, przeszkodziła Sergio Pérezowi, który był najwolniejszym spośród tych, którzy ukończyli Q3, tuż za najszybszym w treningu Carlosem Sainzem Jr. Zwycięzca ubiegłorocznych kwalifikacji Kevin Magnussen był 14.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.