czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościVettel: "To zdecydowanie ważniejsze, niż ściganie się w kółko''

Vettel: „To zdecydowanie ważniejsze, niż ściganie się w kółko”

Istnieją takie chwile, o których po prostu nie chce się mówić, a łzy same cisną się do oczu. To niestety jeden z tych momentów… Oficjalnie, Sebastian Vettel ma już za sobą swój ostatni wyścig w karierze. Tuż po zakończeniu Grand Prix Abu Dhabi Niemiec zwrócił się do swoich kolegów z ważnym apelem. Według czterokrotnego czempiona w Formule 1 chodzi o zdecydowanie więcej, niż „ściganie się w kółko”.

Czterokrotny mistrz świata…. Najmłodszy mistrz świata w historii i najmłodszy zwycięzca Grand Prix. Rekordy Sebastiana Vettela to przepastna lista osiągnięć i tysiące wspomnień ze świata królowej motorsportu. Niestety, owa piękna przygoda dobiegła końca. Wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był zwieńczeniem sezonu 2022 oraz klamrą, która… domknęła karierę sympatycznego Niemca. Nim Sebastian odwiesił kombinezon do szafy, zwrócił się do swoich kolegów z padoku. Według byłego zawodnika Toro Rosso, Red Bulla, Ferrari oraz Astona Martina, możliwość startów w F1 to ogromna odpowiedzialność. Seb chciałby, aby inni kierowcy kontynuowali jego misję propagowania pozytywnych wartości.

fot. Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team – oficjalny profil Facebook

Zostawić po sobie ślad

Ostatni występ w karierze sprawił, że Vettel był dosłownie rozchwytywany przez media. Niemiec udzielił kilku wywiadów i chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami na tematy związane z Formułą 1. W pewnym momencie zaapelował do swoich kolegów z padoku:

Szczerze mówiąc, czuję teraz pewną pustkę. Ale mogę chyba to powtórzyć – te ostatnie dwa lata były naprawdę rozczarowujące ze sportowego punktu widzenia, lecz niezwykle ważne dla mojego życia. Wydarzyło się wiele rzeczy. Uważam, że to przywilej być w tym miejscu, w którym się znajdujemy. Ale wraz z nim wiąże się pewna odpowiedzialność…

Mam nadzieję, że przekażę ją teraz innym kierowcom, by kontynuowali tę dobrą robotę. Świetnie jest widzieć, że możemy inspirować was tym, co mówimy i co robimy. Jest to zdecydowanie ważniejsze, niż ściganie się w kółko… Naturalnie, kochamy to. Ale jeżeli dzięki temu uda się nam przekazać parę istotnych wartości, to gra jest warta świeczki. Teraz myślę, że właśnie ze względu na to, te ostatnie dwa lata były wręcz wspaniałe… Dziękuję wam za wsparcie, wasze wiadomości, przesłane listy oraz i całą waszą miłość!

Przed Sebastianem jeszcze jedno, ostatnie, motorsportowe wyzwanie. Oficjalnie, Niemiec weźmie udział w przyszłorocznej edycji Race of Champions, która powraca nad zmrożony Bałtyk. Wydaje się, iż zespołowym partnerem Seba zostanie jego rodak Mick Schumacher.

Obszerną wypowiedź Sebastiana Vettela znajdziecie na oficjalnej stronie Astona Martina.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE