Volkswagen chce stworzyć nową, sportową markę

Volkswagen
fot. Volkswagen R - oficjalny profil Facebook

Wygląda na to, iż Volkswagen pójdzie śladem Cupry, oddzielając konstrukcje „R” od standardowej gamy modelowej. „Submarka” niemieckiego koncernu ma zadebiutować pod koniec tego roku.

Pierwsze decyzje o oddzieleniu brandu „R” od Volkswagena podjęto już w 2020 roku, gdy firma zyskała własną osobowość prawną. Wydaje się że kolejne, istotne działania wydarzą się już za kilka miesięcy. Według wielu źródeł, włodarze Volkswagena od dłuższego czasu przyglądają się marketingowym sukcesom Cupry. Niemcy planują więc podążyć ścieżkami wytyczonymi niegdyś przez Seata, sprzedając swoje sportowe modele pod szyldem… „R”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Volkswagen zamierza niebawem przekształcić „erkę” w oddzielną „submarkę”. Sportowe i usportowione konstrukcje z Wolfsburga będą sprzedawane przez osobne salony, a oddział marketingu ma już pracować nad budową odpowiedniej świadomości nowego logo wśród potencjalnych klientów. Włodarze przedsiębiorstwa mieli także podjąć decyzję o budowie parku tematycznego „R” w Autostadt, kopiując rozwiązania wspomnianej wcześniej Cupry. Fanów klasycznej motoryzacji zmartwi fakt, iż modele „R” mają być głównie… elektryczne.

Do tej pory symbolem „R” oznaczano najmocniejsze konstrukcje Volkswagena – Golfa R32, Passata R, czy Scirocco R. Emblemat obecny był też na rajdowym, mistrzowskim Polo R w specyfikacji WRC. W ostatnich latach „R” trafiło do cennika również jako pakiet stylistyczny.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.