wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaNA TOPIEWaldemar Kluza mistrzem Polski. Zakończenie sezonu GSMP w Szczawnem

Waldemar Kluza mistrzem Polski. Zakończenie sezonu GSMP w Szczawnem

Waldemar Kluza dominował podczas weekendowego Wyścigu Górskiego w Szczawnem za kierownicą swojego Mitsubishi Lancer o mocy ponad 1000 KM. Choć zdobył mistrzostwo Polski w kategorii aut z nadwoziem zamkniętym w sobotę, w niedzielę wziął udział w 12. rundzie GSMP.

Waldemar Kluza po sześciu latach ponownie został mistrzem Polski w GSMP. Reprezentant Automobilklubu Beskidzkiego triumfował we wszystkich próbach. Do tego ustanowił rekord trasy – 1:09,422, a średnia prędkość przejazdu na trasie (2520 m) wynosiła 130 km/h.

Wyścig górski zorganizowany przez Automobilklub Krośnieński zgromadził 62 kierowców na liście startowej, ale tylko trzech nie ukończyło imprezy. Wszystkie próby na trasie lezącej na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad przebiegły spokojnie, z wyjątkiem kolizji samochodu Krzysztofa Olendera w Renault Clio.

Zobacz: Finał GSMP na nowej trasie Szczawne – Kulaszne z Maluch Trophy

Waldemar Kluza przypieczętował mistrzowski tytuł

Ostatnia runda sezonu dostarczyła wielu emocji. Zwłaszcza w przypadku zawodników walczących o drugie i trzecie miejsce w Kat. 1: Grzegorz Rożalski, Sebastian Stec, Gabriel Kubit i Robert Sługocki. Ostatecznie klasyfikacja generalna sezonu 2023 w kategorii 1 wygląda następująco:

  1. Waldemar Kluza – Mistrz Polski (Automobilklub Beskidzki)
  2. Grzegorz Rożalski – I Wicemistrz Polski (Automobilklub Rzemieślnik),
  3. Gabriel Kubit – II Wicemistrz Polski (Automobilklub Biecki).

Klasyfikacja GSMP 2023 – Kategoria Narodowa

W Kategorii Narodowej Marcin Przybyszewski (Honda Integra, Automobilklub Rzemieślnik) zachował prowadzenie, zdobywając mistrzostwo Polski. Drugie miejsce przypadło Januszowi Jani (Honda Integra, Automobilklub Rzemieślnik), a trzecie – Arkadiuszowi Borczykowi (Honda Civic, Automobilklub Małopolski Krosno), mimo wielu problemów technicznych, z którymi mierzył się w ostatnich rundach.

Klasyfikacja GSMP Hist. 2023

W kategorii GSMP Hist. emocje były równie wysokie. Liderem przed ostatnią rundą był Jakub Zalega (VW Golf, Automobilklub Rzemieślnik), ale ostatecznie Wojciech Myszkier (VW Golf, Automobilklub Wielkopolski) zdobył tytuł mistrza Polski, podczas gdy Zalega został I wicemistrzem Polski. Tytuł II Wicemistrza Polski trafił do Kamila Handla, który nie pojawił się w Szczawnem.

W niedzielę zwycięstwa w Maluch Trophy przypadły Bartoszowi Wilkowi (Div. 1) i Oskarowi Klimkowi (Div 2).

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here