Wielki finał na Magurze

Ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które wyłonią tegorocznych zwycięzców, rozegrane zostaną w dniach 3-5 października na 3180 metrowej trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa w Powiecie Gorlickim.

Czekamy na zgłoszenia całej szpicy sezonu 2014, która podczas naszych zawodów walczyć będzie o tytuły mistrzowskie – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest w pełni gotowa na przyjęcie ponad 50 zawodników. Udało się dołożyć blisko 300 m barier energochłonnych, które poprawiły bezpieczeństwo na trasie, nie tylko podczas wyścigu ale i w codziennym ruchu drogowym – kończy Sitek.

Zawodnicy, którzy wystartują w 1 Wyścigu Górskim Magura Małastowska organizowanym przez Automobilklub Biecki mają czas godziny 24:00 w dniu 25 września (czwartek), na przesłanie zgłoszeń w pierwszym terminie. Drugi termin zgłoszeń zakończy się w sobotę 27 września o godzinie 24:00, a już we wtorek 30 września poznamy pełną listę zawodników, którzy od piątku 3 października pojawią się w Gorlicach.

Na starcie z pewnością nie zabraknie lidera GSMP 2014 Dubaia w jego ponad 600 konnym Mitsubishi Evo w grupie E1+2000. W walce o tytuł spotkają się również Waldemar Kluza i Marcin Słobodzian, których mocno goni Rafał Grzesiński, zwycięzca ostatnich dwóch rund w Korczynie.

Wielką niewiadomą jest występ dwukrotnego Mistrza Polski, Tomasza Nagórskiego, który nie ukończył zawodów 11 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2014, po urwaniu koła w jego Subaru Imprezie.

Na małopolskiej trasie z pewnością pojawi się piąty w klasyfikacji generalnej Marcin Gładysz, dla którego będzie to domowy wyścig, bowiem z Tarnowa do Gorlic jest niecałe 60 km.

Liczymy na kibiców z Powiatu Gorlickiego, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję kibicować najlepszym zawodnikom Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na debiutującej w tym sezonie trasie wyścigu Magura Małastowska. To nowy odcinek i wszyscy zawodnicy będą mieli równe szanse – podsumowuje Łukasz Strzelecki, rzecznik prasowy zawodów.

Pierwsi zawodnicy pojawią się w Gorlicach już 3 października na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach przy ulicy Sportowej, gdzie znajdować się będzie biuro zawodów oraz badanie kontrolne.

W sobotę i niedzielę, zmagania przeniosą się na drogę krajową numer 977, prowadzącą z Gorlic do Słowackiego Bardejova. 15 runda GSMP Magura rozpocznie się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi, a już o 13:00 zawodnicy wyruszą do podjazdów wyścigowych. Taki sam harmonogram zaplanowano na niedzielę. Zwycięzców finałowych rund poznamy każdego dnia o godzinie 17:30 w rejonie startu, gdzie przewidziano ceremonię wręczenia nagród.

Cieszę się, że po raz pierwszy w Powiecie Gorlickim, będziemy mieli okazję gościć zawodników cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski –mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. Nasz region znany jest z imprez sportu samochodowego. Tu organizowane były zimowe rajdy zaliczane do Mistrzostw Polski, mamy również imprezy historycznych samochodów, jednak tak szybkie samochody jakie startują w wyścigach górskich mieszkańcy oraz kibice zobaczą tu po raz pierwszy. Zapraszam wszystkich sympatyków  na których czekają hotele, miejsca noclegowe, gospodarstwa agroturystyczne oraz wspaniała atmosfera, jaką gwarantuje nasz region – kończy Mirosław Wędrychowicz.

W dniach 4-5 października droga krajowa 977 będzie zamknięta w godzinach od 6:00 – 20:00 za co przepraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców oraz kierowców, którzy w tych dniach będą chcieli skierować się do Bardejova.

inf. pras.