Wielkopolanki za kółkiem – ruszyły zapisy

Fot. Tomasz Szwajkowski

Już w niedzielę 10 marca czeka nas kolejna edycja rajdu Wielkopolanki za kółkiem, organizowanego przez Automobilklub Wielkopolski. Próby sprawnościowe odbędą się na Torze Poznań.

Rajd turystyczny Wielkopolanki za kółkiem to impreza obecna od prawie trzydziestu lat w kalendarzu imprez Automobilklubu Wielkopolski. Do udziału w nim dopuszczone są wyłącznie kobiety, zarówno w roli kierowców, pilotów, jak i pasażerów.

Trasa tegorocznego rajdu będzie miała swój początek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Załogi będą musiały pokonać dwa odcinki drogowe, szukając po drodze punktów kontroli przejazdu.

Po wydostaniu się z ruchu miejskiego, załogi będą rywalizować na Torze Poznań, gdzie zostaną zlokalizowane próby sprawnościowo-zręcznościowe. Poza samymi umiejętnościami prowadzenia samochodu sprawdzane będą także te z zakresu obsługi pojazdu roboczego, a także wiedza z zakresu ruchu drogowego i motoryzacji.

Organizator przewiduje nagrody w pięciu różnych klasyfikacjach, w tym dla najciekawiej udekorowanej załogi i samochodu. Część puli nagród zostanie rozlosowana pomiędzy wszystkimi uczestniczącymi załogami.

Termin zgłoszeń do tegorocznego rajdu Wielkopolanki za kółkiem upływa 6 marca. Należy się jednak pospieszyć, bowiem liczba załóg została ograniczona do 60. Wszystkie szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin imprezy, znajdziecie na stronie Automobilklubu Wielkopolski.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.