sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościWirtualny onboard nowego toru w Miami

Wirtualny onboard nowego toru w Miami

Machina promocyjna F1 22, nowego symulatora królowej motorsportu rusza pełną parą! Twórcy zaczynają odsłaniać karty, publikując wirtualny onboard z… Miami!

Mimo że tegoroczna rewolucja techniczna bez wątpienia wywróciła świat Formuły 1 do góry nogami, zdecydowana większość kibiców zdążyła już oswoić się z odmienionym wyglądem bolidów, zaskakującym układem sił w stawce czy kłopotami gigantów. Poza walorami czysto sportowymi i rozwojem rywalizacji, włodarze nie zapominają o potrzebach marketingowych oraz globalnej promocji marki, czego owocem są wymyślne podróże F1 w najdalsze zakątki globu. Choć w ostatnich latach wybór destynacji można było wytłumaczyć słodką wonią… petrodolarów, fani królowej motorsportu mogą na chwilę zapomnieć o arabskich akcentach, by przenieść się do słonecznego Miami. Krainy palm, surfingu i blichtru w czystszej postaci.

Debiutujące w kalendarzu, uliczne Grand Prix Miami stało się świetną okazją do wzajemnej promocji. Zespoły prześcigają się w tworzeniu specjalnych, limitowanych kolekcji odzieży i akcesoriów z motywami plażowymi, w lożach VIP zasiądą tabuny gwiazd z pierwszych stron gazet próbując ogrzać się w blasku Słońca lub… obiektywów, a media na całym świecie zachęcają do podziwiania niedzielnego widowiska. Ten rajski wręcz klimat sprzyjał promocji nowego, oficjalnego symulatora od Codemasters – F1 22. Twórcy odsłaniają powoli karty na sezon 2022, publikując pierwsze materiały z gry oraz dziewiczy, wirtualny onboard z Miami!

fot. EA Sports F1 – oficjalny profil Facebook

I, ej, sports – cyny gejm!

Choć za nami już kilka wyścigów a harmonogram sezonu zaczyna przyspieszać, rywalizację naszych idoli i ulubionych zespołów przyjdzie nam odwzorować dopiero 1 lipca (28 czerwca przy zakupie edycji „mistrzowskiej”). Tradycyjnie, wydawca serii zapowiedział szereg zmian w rozgrywce oraz nowe tryby rozrywki, mające zatrzymać potencjalnych klientów na dłużej.

Przede wszystkim, elektroniczny odpowiednik F1 dopasuje się do swojej… realnej wersji. W grze w końcu zadebiutuje odświeżony format weekendu wyścigowego, w tym kwalifikacyjne sprinty. Twórcy mieli też znacznie odświeżyć fizykę jazdy, model prowadzenia pojazdu oraz charakter opon, co ma przełożyć się na większy realizm. Poprawiono sztuczną inteligencję, która ma teraz stale dostosowywać się do naszych umiejętności gwarantując progresywny poziom trudności. Bez zaskoczenia, powróci tryb „Mój zespół” i filmowy format fabularny.

Nowością, która zainteresuje głównie streamerów i youtuberów jest podział na rozgrywkę immersyjną oraz telewizyjną. W tej pierwszej gracz przejmie kontrolę nad większością aspektów, prowadząc pojazd przez cały wyścig – za samochodem bezpieczeństwa i w alei serwisowej. Wybranie formatu telewizyjnego pozwoli na więcej ujęć znanych z transmisji, gdzie stery przejmie sztuczna inteligencja, a my będziemy mogli skupić się na… widokach. Nowością ma być też tryb F1 Life, o którym wciąż nie wiemy zbyt dużo. Możemy jednak zaryzykować stwierdzenie, że będzie on oparty na znanych w EA Games mikrotransakcjach.

Oficjalną zapowiedź gry F1 22 znajdziecie na stronie internetowej wydawcy, Electronic Arts. Jeśli nadal simracing jest dla Was wymyślną, chwilową ciekawostką, koniecznie sprawdźcie nasz felieton traktujący o tej dziedzinie motorsportu. Wasze marzenia są bliżej niż myślicie!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here