Wystartował sezon TPTD 1h Race

Fot. Tomasz Kubiak

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się pierwsza runda tegorocznego cyklu TPTD 1h Race, organizowanego w ramach imprez Tor Poznań Track Day.

To już piąty sezon amatorskich wyścigów samochodowych na poznańskim obiekcie, rozgrywanych o tytuł Mistrza Okręgu Poznańskiego PZM. Każda runda Liqui Moly TPTD 1h Race składa się z wyścigu godzinnego z obowiązkowym zjazdem do boksów, poprzedzonym kwalifikacjami.

Zawody swoją formułą przypominają dawne Mistrzostwa Polski Hour Race, które ustąpiły miejsca obecnym Mistrzostwom Polski Endurance, w których wyścigi rozgrywane są na dystansie dwóch godzin.

W sezonie 2024 zaplanowano sześć rund TPTD 1h Race, a wyścigowy sezon potrwa aż do 27 października. Liderem klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie jest Maciej Stępa, ścigający się za kierownicą Ariela Atoma.

Cykl amatorskich wyścigów godzinnych będzie kontynuowany podczas kolejnej imprezy Tor Poznań Track Day, która odbędzie się 28 kwietnia. Poza TPTD 1h Race, organizatorzy zaplanowali także ligę Time Attack i puchar MINI Coopera S. Imprezie będzie towarzyszyć International Transaxle Festival, czyli pierwsza tegoroczna runda Ligi Transaxli.

Więcej informacji na temat Tor Poznań Track Day oraz cały kalendarz imprez na 2024 rok znajdziecie w naszym materiale. Po więcej informacji o Torze Poznań i rozgrywanych na nim zawodach zapraszamy do dedykowanej zakładki na stronie RALLY and RACE.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.