Youngtimer Party rozpoczyna sezon na Torze Poznań

Fot. Q-Car

Wyścigi samochodowe to dyscyplina nie tylko dla właścicieli najnowszych i najbardziej zaawansowanych samochodów. Każdego roku coraz większą popularnością cieszy się rywalizacja sportowa starszych aut, w której można uczestniczyć również na Torze Poznań.

Automobilklub Wielkopolski – Koło Youngtimer po raz pierwszy w tym roku zorganizuje imprezę dla miłośników old- i youngtimerów. Youngtimer Party pierwsza z kilku okazji w tym roku, aby w bezpiecznych warunkach Toru Poznań spróbować szybszej jazdy swoim młodszym czy starszym klasykiem motoryzacji.

Organizatorzy zapraszają 20 kwietnia właścicieli wszystkich samochodów, których produkcja rozpoczęła się w latach 90. lub wcześniej, a także posiadaczy ciekawych młodszych okazów, dla których utworzono nową grupę Fresh. Na Torze Poznań powinniśmy podziwiać chociażby Maluchy, Hondy, Chevrolety Corvette czy przygotowane do sportowej rywalizacji BMW.

Na uczestników Youngtimer Party czeka próba sprawnościowa o długości prawie trzech kilometrów. Organizatorzy zapewniają, że „nie będzie kręcenia się po placu z pachołkami, nierównej nawierzchni, ani twardych przeszkód o które można uszkodzić auto”. Planowane są co najmniej cztery przejazdy, a uczestnicy zostaną podzieleni na grupy według wieku i stopnia modyfikacji pojazdów, tak aby nawet najsłabsze konstrukcje miały szansę wywalczyć puchar na koniec dnia.

Nie będzie to impreza tylko dla tych, którzy chcą pojeździć szybciej swoimi klasycznymi samochodami. W harmonogramie dnia w godzinach 11-14 zaplanowano „Spotkanie Klasyków na Torze Poznań” oraz paradę klasyków po trasie zawodów.

Więcej informacji o cyklu imprez Youngtimer Party można znaleźć na stronie organizatora – www.youngtimerparty.pl. Kolejne edycje zaplanowano na 11 maja i 7 września.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.