77 załóg na starcie 52. Rajdu Świdnickiego

Sobczak
fot. Jacek Sobczak Rally - oficjalny profil Facebook

Organizatorzy 52. Rajdu Świdnickiego zwołali dziś konferencję prasową, na której opublikowano kolejne informacje na temat tegorocznej edycji. Na dolnośląskich odcinkach zobaczymy 77 załóg – 51 w ramach cyklu RSMP oraz 26 w Millers Oils HRSMP.

W królewskiej kategorii 2. zobaczymy 13 zespołów. Do stałych bywalców Mistrzostw Polski dołączyli m.in. Jakub Matulka i Daniel Dymurski, Jakub Ulanowski/Rafał Fiołek czy… Adam Sroka pilotowany przez Damiana Sytego. Były czempion „ośki” zaliczy swój oficjalny debiut w RSMP za sterami konstrukcji Rally2. Grono duetów dysponujących samochodami Rally2 uzupełnią Marczyk/Gospodarczyk, Grzyb/Binięda, Tochowicz/Białowąs, bracia Kotarbowie i bracia Szejowie, Kołtun/Pleskot, Byśkiniewicz/Siatkowski, Marek i Klaudia Temple, Piotrek Krotoszyński z Mateuszem Martynkiem oraz Zbigniew Gabryś wraz z Adrianem Sadowskim.

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, mapy odcinków

W czteronapędowej klasie 3. zobaczymy zaledwie trzy załogi. Emocji nie zabraknie za to w kategorii 4 – w gronie 7 drużyn ujrzymy między innymi debiutanta, Huberta Laskowskiego, Michała Chorbińskiego, czy Patryka Grodzkiego. Wisienką na torcie będzie stawka Millers Oils Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. W akcji zobaczymy aż… 26 duetów!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.