Zaczną w kościele, skończą na torze

W najbliższą niedzielę, 24. lutego, odbędzie się tradycyjna, coroczna msza święta w intencji całego środowiska związanego z motorsportem. Tu po nabożeństwie część kierowców pojedzie bezpośrednio do MotoParku Toruń na przedsezonowy trening.

Fani sportów motorowych w toruńskim kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mieszczącym się przy ul. Szczecińskiej (os. Bielawy), spotkają się już po raz dziewiąty. Po raz pierwszy jednak w nowej świątyni, która została oddana do użytku raptem dwa miesiące temu. Msza zgodnie z coroczną tradycją zostanie odprawiona w intencji całego środowiska – kierowców, mechaników, innych członków zespołów, sędziów, działaczy klubowych i organizatorów imprez, a także kibiców. Podczas nabożeństwa święcone będą akcesoria związane z uprawianiem motorsportu, a zwłaszcza z bezpieczeństwem zawodników, np. kaski i rękawice, a tuż po nim – pojazdy. Msza rozpocznie się o godz. 10.00. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny dla osób ze środowiska motorowego przyjazd pod kościół wskazany jest przyjazd do g. 9.45. Wszystkie kluby i zespoły zainteresowane oficjalnym udziałem w nabożeństwie proszone są o przesłanie informacji o tym zamiarze na adres kontakt@mercedestorunclub.pl. Zgłoszenia można dokonać także w niedzielę na miejscu do godz. 9.40. Swój udział w wydarzeniu już zapowiedzieli motorsportowcy z aż kilku województw, m.in. mieszkańcy Poznania i Warszawy.

Tuż po święceniu pojazdów kolumna maszyn przejedzie z ulicy Szczecińskiej na teren MotoParku Toruń. Około godz. 11.30 rozpocznie się kolejny oficjalny przedsezonowy trening dla wszystkich chętnych. W przypadku sporej ilości zainteresowanych potrwa on mniej więcej do godz. 16.00. W przejazdach może wziąć udział praktycznie każdy właściciel lub użytkownik samochodu, bez względu na to, czy jest to auto profesjonalnie przystosowane do sportu, czy też typowo seryjny pojazd. Warunkiem udziału jest podpisanie stosowanego oświadczenia o uczestnictwie w treningu na własne ryzyko oraz uiszczenie opłaty w wysokości 50zł lub 100 zł (drifterzy) na poczet wynajmu toru i sprzątania obiektu. Dla kierowców i pasażerów biorących udział w przejazdach po torze, wskazane jest posiadanie kasków. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Więcej szczegółów można uzyskać dzwoniąc na numer 605 58 57 51.

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot. Julia Truszczyńska

inf.pras.