piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyZnakomity powrót Huttunena!

Znakomity powrót Huttunena!

Jari Huttunen powrócił do walki w mistrzostwach świata w kapitalnym stylu. Po pasjonującej walce z Madsem Ostbergiem zajął wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii i wygrał w klasie WRC2!

Dla załogi Huttunen/Luka był to dopiero drugi start w tym sezonie po dołączeniu do zespołu Hyundai Motorsport. Zeszłoroczny mistrz klasy WRC3 nie ukończył rozgrywanego w lutym Rajdu Arktycznego z powodu problemów z silnikiem. Po kilku miesiącach przerwy wystartował w piątej rundzie cyklu – Rajdzie Sardynii. Fin doskonale czuje się na włoskich szutrach. Zdobył Sardynię przed rokiem, teraz udało się powtórzyć ten sukces. Trzeba jednak przyznać, że nie było to łatwe zadanie i kluczowe okazały się problemy rywala.

fot. Jari Huttunen – oficjalny profil Facebook

Sinusoida nastrojów w WRC2

Po pierwszym dniu rywalizacji Huttunen tracił do lidera, Madsa Ostberga prawie pół minuty. Następnego dnia Norweg musiał jednak zatrzymać się na naprawę swojego Citroena na jednym z odcinków dojazdowych. Na punkt kontroli czasu wjechał za późno, a po nałożeniu kary czasowej spadł na drugie miejsce w klasyfikacji. Finowie zyskali wtedy iluzoryczną, prawie trzysekundową przewagę i wszystko miało rozegrać się na ostatnich, czterech oesach. W niedzielny poranek Ostberg odrobił straty, ale późniejsze przebicie opony zniweczyło szansę na triumf. Jari Huttunen wyprzedził swojego rywala o 7,5 sekundy!

Mieliśmy problemy z silnikiem na ostatnim i przedostatnim odcinku. Ale to niesamowite uczucie. Po tak długiej, naprawdę długiej przerwie. To był naprawdę niezły rajd w naszym wykonaniu” – skomentował Fin.

Najszybszy z tych wolniejszych

Huttunen zajął znakomitą, piątą lokatę w klasyfikacji generalnej imprezy. Wspierany przez polsko-czeski zespół mechaników Kowax 2BRally Racing zawodnik ustąpił miejsca jedynie znacznie mocniejszym samochodom klasy WRC (Rally1). Niespodziewanym triumfatorem Rajdu Sardynii był Sebastian Ogier z Toyoty.

Fin zajmuje obecnie 8 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy WRC2 z dorobkiem 30 punktów. Planowo duet Huttunen/Luka ma jeszcze wystartować w Estonii, Belgii, Grecji, Finlandii i Hiszpanii.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE