Jędrzej Szcześniak – w Brnie muszę znaleźć dobrą linię toru

Piąty wyścigowy weekend w pucharze Volkswagen Golf Cup rozegrany zostanie na czeskim torze wyścigowym Automotodrom Brno w dniach 18-20 września. W stawce 25 kierowców znajduje się również reprezentant zespołu Daftracing Jędrzej Szcześniak, który jako debiutant, z wyścigu na wyścig radzi sobie coraz lepiej.

Podczas ostatniej 8 rundy rozegranej na niemieckim torze Sachsenring, Jędrzej kończył wyścig na 12 pozycji, zostawiając za sobą 12 zawodników. Czy tym razem uda się poprawić wynik z czwartego wyścigowego weekendu? Zapewne tak, ponieważ zebrane doświadczenie oraz nieustanna nauka procentują, co widać po znacznej poprawie uzyskiwanych czasów w kwalifikacjach do poszczególnych wyścigów.

Tym razem Jędrzejowi przyjdzie ścigać się na bardzo ciekawie i malowniczo położonym obiekcie toru Automotodrom w Brnie. Obiekt o długości nitki toru 5403 metrów posiada 15 metrów szerokości, a na jego długości znajduje się 15 zakrętów 9 lewych i 6 prawych. Najdłuższa prosta, gdzie zawodnicy osiągają prędkości w granicach 200 km/h , liczy sobie 636 metrów i to z pewnością w tym miejscu kierowcy wykorzystają system push-to-pass, który zwiększa moc wyścigowych Golfów o blisko 50 koni.

Weekend na Automotodrom Brno dla Szcześniaka rozpocznie się już w piątek 18 września od dwóch 30 minutowych sesji treningowych – pierwsza rozpoczyna się o godzinie 12:40, a druga o 16:45.

Sobotnie zmagania na torze w okolicach Czeskiej miejscowości Ostrovačice, otwiera wolny trening VW Golf Cup od godziny 9:00 do 9:30. Kolejna sesja odbędzie się tuż po południu o 12:50.

Najważniejszą częścią sobotniego dnia dla kierowców będą kwalifikacje, które ustawią zawodników na polach startowych podczas dwóch niedzielnych wyścigów. Czasówka rozpocznie się o godzinie 15:50 i potrwa 30 minut, podczas których liczył się będzie najlepszy czas okrążenia.

Niedzielna odsłona 5 rundy Volkswagen Golf Cup 2015, to dwa wyścigi na dystansie 10 okrążeń toru. Pierwszy wyścig startuje o 10:30, a drugi o 15:10.

Jędrzej Szcześniak:

Do Brna wybieram się jako debiutant. Nigdy nie miałem okazji ścigać się na tym obiekcie i znam go tylko i wyłącznie z onboardów, które udało mi się obejrzeć przed zawodami. Z obserwacji, tor wydaje się szybki, szeroki, bez specjalnych technicznych partii. Z pewnością będzie gdzie wyprzedzać moich kolegów. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do startu, tym bardziej, że w piątek będziemy mieli dwie dodatkowe sesje treningowe. To powinno wpłynąć na mój styl jazdy podczas kwalifikacji i wyścigu. Tym razem chcę pokazać na co mnie stać. Zostały 2 rundy do końca sezonu i tylko 4 wyścigi, dlatego trzeba zabrać się mocno do pracy. W czasie tego sezonu dostałem niezłą lekcję sportowej rywalizacji. Warunki pogodowe, też zaskoczyły mnie wielokrotnie. Do startów w tak profesjonalnej serii trzeba prawdziwej strategii i doświadczenia, zwłaszcza podczas kwalifikacji. Wydaje mi się, że coraz lepiej sobie z tym radzę i wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas każdego wyjazdu na tor. W Brnie liczę na dobre warunki pogodowe. Trzeba będzie dbać o samochód, żeby bez awarii dojechał cały weekend. Dziękuję za wsparcie mojemu partnerowi firmie Daftcode. Liczę na wsparcie całego mojego zespołu Daftracing i serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na trybuny Automotodrom Brno.

 J_drzej Szcze[niak

Zespół Daftracing

inf.pras.