Leszek Kuzaj gościem specjalnym inauguracji Avalon Extreme Race Day Cup. Początek wyjątkowego cyklu 14 kwietnia na Torze Modlin

Ponad 70 kierowców z całej Polski wystartuje w inauguracji nowego cyklu zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte w ciągu jednego dnia. Gościem specjalnym imprezy został prawdziwy symbol polskiego motorsportu, Leszek Kuzaj. Wielokrotnego mistrza kraju w rajdach będzie można spotkać w sobotę, 14 kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin nieopodal Warszawy.

Avalon Extreme Race Day Cup_Tor Modlin_Plakat

Avalon Extreme Race Day Cup to cykl jedyny w swoim rodzaju. Sześć rund pucharowych na czterech torach rajdowych w całym kraju jest przeznaczonych dla kierowców sprawnych i z niepełnosprawnością. W inauguracji zmagań weźmie udział 15 zawodników w kategorii ON (niepełnosprawni), a odprawę przez zawodami poprowadzi ambasador Toru Modlin i gość specjalny wydarzenia, Leszek Kuzaj.

Leszek Kuzaj_Mat.prasowy

Tor Modlin zrodził się z miłości do dynamicznej jazdy i chęci zarażania nią innych. Stawiamy na emocje, adrenalinę, pamiętając przy tym o bezpieczeństwie i zachowując najwyższe standardy obsługi. Osobiście wyznaję podobne wartości do tych, którymi kieruje się Avalon Extreme. Promocja motoryzacji ponad podziałami jednoznacznie wskazuje, że nawet najbardziej ekstremalne pasje można z powodzeniem realizować – powiedział Leszek Kuzaj, były kierowca WRC oraz 4-krotny, rajdowy mistrz Polski.

Uczestnicy Avalon Extreme Race Day Cup będą zdobywać punkty do tabeli rocznej podczas sześciu rund pucharowych na czterech torach – Tor Modlin, Moto-Park Ułęż, Tor Jastrząb oraz Warszawa-Bemowo. W rywalizacji weźmie udział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty. Zawody zostaną przeprowadzone w formule Time Attack. Kierowcy będą wielokrotnie pokonywać na czas pełne okrążenie, a w jednym momencie będzie ich na torze nawet dziesięciu.

Rejestracja na drugą odsłonę cyklu została już uruchomiona. Kolejne zawody odbędą się 12 maja na Moto-Park Ułęż. Ponadto, zostaną wówczas przeprowadzone szkolenia jazdy sportowej dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day.

Sebastian Luty_Mat.prasowy

Harmonogram Avalon Extreme Race Day Cup (14 kwietnia; Tor Modlin):

08:00 – Otwarcie biura zawodów
09:30 – Odprawa dla uczestników
09:45 – Przejazd zapoznawczy próby sportowej
10:00 – Rozpoczęcie przejazdów na czas
16:00 – Zakończenie przejazdów na czas
16:15 – Publikacja oficjalnych wyników
16:30 – Rozdanie nagród
17:00 – Zakończenie imprezy

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

inf.pras.

Dodaj komentarz