Marszałek dziesiąty w Grand Prix Dubaju F1 H2O.

Podczas pierwszych okrążeń Bartłomiej Marszałek walcząc z zawodnikiem z Chin uszkodził boję na zakręcie. Zgodnie z przepisami musiał przejechać wolne okrążenie przez strefę serwisową. Z tego powodu Marszałek spadł na ostatnią (18) pozycję. Po powrocie na tor, Polak w szaleńczym pościgu nadrabiał zaległości i ostatecznie dopłynął do mety na dziesiątym, punktowanym miejscu.

arek-2082

Bartłomiej Marszałek komentuje:

Po starcie walczyłem z zawodnikiem z Chin o siódme miejsce. Kiedy na prostej zrównałem się z nim, postanowiłem zaatakować po wewnątrz zakrętu. Niestety zabrakło mi kilku centymetrów i lusterkiem swojego bolidu przebiłem boję. Przepisy w takim przypadku nakazują wolny przejazd jednego okrążenia przez strefę serwisową tzw. „drive thru”. Po powrocie na tor byłem na ostatnim 18 miejscu. Starałem się nadrabiać zaległości i po szaleńczym pościgu dojechałem na dziesiątym miejscu. Jestem zadowolony, że po karnym przejeździe zdołałem wjechać do pierwszej dziesiątki i zdobyłem 1 punkt w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. To zaledwie jeden punkt ale walczyłem o niego z całych sił. To dobry początek sezonu i nagroda za włożony wysiłek. Za mną sklasyfikowanych zostało ośmiu zawodników. Wyścig był bardzo trudny a trasa wymagająca. Dowodem na to był spektakularny wypadek, gdy jeden z bolidów zespołu ze Szwecji prowadzony przez Jespera Forssa wyfrunął w powietrze i z pełnym impetem roztrzaskał się o taflę wody.”

 arek-5034

Wyścig wygrał Mistrz Świata Francuz Philippe Chiappe (Team China), drugi był Włoch Alex Carella (Team Abu Dhabi) a trzeci Amerykanin Shaun Torrente (Team VICTORY DUBAI)

Kolejny wyścig Mistrzostw Świata sezonu 2016 odbędzie się we Francji (Evian) w połowie lipca.

 arek-7707

 

Bartłomiej Marszałek ma 33 lata, 183 cm wzrostu i 86 kg wagi. Jest pierwszym i jedynym Polakiem startującym w prestiżowej motorowodnej serii F1 H2O. Sportowiec ma na koncie tytuł Wicemistrza Świata w klasie 0-350 z roku 2006. Od roku 2012 awansował do światowej elity najlepszych kierowców na świecie rywalizujących w formule 1 na wodzie. Trenerem i mentorem Bartłomieja jest sześciokrotny Mistrz Świata Waldemar Marszałek.

 

W sezonie 2016 Bartłomiej Marszałek, uczestnik programu Szkoła Mistrzów LOTTO, startuje łodzią dysponującą 2,5-litrowym silnikiem V6, o mocy 450 koni mechanicznych. Maszyna waży zaledwie 450 kg. Do setki przyspiesza w 2 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 250 km/h. 

Dodaj komentarz