Środek lata i wakacji, piękna pogoda, dobry humor – tylko w Wąchocku!

Zapraszamy wszystkich fanów motorsportu na wspaniałe wydarzenie, które już po raz trzeci w historii Super Rally, będzie miało miejsce w pięknej scenerii zabytkowego miasteczka, gdzie historia przeplata się z humorem! To właśnie tu, w sąsiedztwie XII wiecznego klasztoru Cystersów i Pałacu Schoenberga wystartuje V runda SJCAM Super Rally / Puchar Can-am.

SJCAM_SUPER_RALLY_Wachock_2018_PLAKAT

Należy również wspomnieć o silnej tradycji motoryzacyjnej tego regionu, ponieważ w niedalekich Starachowicach znajdują się zakłady motoryzacyjne specjalizujące się od 1948 roku w produkcji samochodów ciężarowych pod nazwą Fabryka Samochodów Ciężarowych „Star”.

Wąchock zatem, to kultowe miejsce bliskie rywalizacji na najwyższym poziomie! A także miejsce gdzie seria Super Rally wpisuje się doskonale w bojownicze klimaty historii miasteczka za sprawą historii wojowników – powstańców styczniowych pod dowództwem Langiewicza, Partyzantów „Ponurego”.

W piątek zaczniemy od odprawy administracyjnej i badań kontrolnych pojazdów, a o 19:00 zapraszamy wszystkich zapisanych uczestników na objazd trasy w kolumnie. Start Honorowy rozpocznie się na znak Burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli, a pierwszy zawodnik wyruszy na trasę w sobotę o 9:30, natomiast w niedzielę o 9:00. Uroczysta dekoracja zwycięzców będzie miała miejsce w bazie rajdu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury o godzinie 15:00.

A jak do piątej rundy Sjcam Super Rally / Pucharu Can-am przygotowują się zawodnicy?

Artur Brzozowski:V runda SJCAM Super Rally / Puchar Can-am wWąchocku wypada w środku wakacji, a wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku z rodzinką. Ale w przerwie pomiędzy pracą, a urlopem udało mi się wygospodarować czas na trening na torze. Podczas pracy mocno trenuję psychikę, a na urlopie odporność na wysokie temperatury. Podsumowując jestem przygotowany, ale do eliminacji w Wąchocku podchodzę z dużym respektem ponieważ słyszałem, że nie jest to łatwa runda”.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników dwa odcinki. Pierwszy z nich, przy Wąchockim Zalewie nieopodal centrum miasta. Trasa z ciekawym podjazdem na wzgórze z malowniczą kaplicą Św. Rocha i stromym zjazdem niczym dakarowa wydma, dostarczy sporych emocji więc i dla kibiców stanowi nie lada gratkę. Drugi OT wiedzie szybkimi, leśnymi duktami.

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasach SSV, SSV Turbo powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w  Pucharze Can-am.

Na zwycięzców V rundy czekają wspaniałe nagrody od naszych sponsorów, m.in. firmowe ubrania i sprzęt od firmy Taurus Sea Power – dystrybutora pojazdów firmy Can-Am BRP,  kamerki sportowe i sprzęt nagłośnieniowy od firmy SJCAM. Od Customic Sport wybrańcy dostaną bluzy i koszulki sportowe zaprojektowane na specjalne zamówienie z logiem Super Rally. Firma Teehonled Polska obdaruje zawodników zestawami oświetlenia LED, Inflandia – pufami, Yato – profesjonalnymi zestawami narzędzi. Załogi otrzymają również kosmetyki samochodowe GS27 i powalczą o komplet opon 4×4 od firmy Terenowe opony4x4.eu.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E’NODAudio, Miasto i Gmina Wąchock, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania,Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, iXXLStudio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, YATO,Teehonled Polska, Inflandia, kosmetykisamochodowe GS27, Line-X,Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, Terenowe opony4x4.eu, Tombet, Customic, Rota-Med., Hotel “Europa**** Business & Spa”w Starachowicach, Technika s.c. w Starachowicach, Piaskownia w Marcinkowie – Szczepan Kowalik.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu ina facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

KLASY:

Moto

Quad 2×4

Quad 4×4

SSV (UTV)

SSV (UTV) Turbo

Buggy

Sport (samochody seryjne) do 150 KM

Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM

Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM

HARMONOGRAM IMPREZY:

Piątek, 27.07.2018:
15:00 – 21:00 – Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
Klasy: Moto, Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Buggy, Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150 KM.
19:00 – Objazd trasy przez zgłoszone załogi.

Sobota, 28.07.2018:
8:45 – Odprawa zawodników w biurze imprezy.
9:30 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.

Niedziela, 29.07.2018:
9:00 – START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
15:00 – Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom 
V rundy  Super Rally oraz zwycięzcom V rundy Pucharu Can-Am Super Rally. 
Rozstrzygnięcie konkursu “Zostań Gwiazdą Fotografii”.


BIURO IMPREZY i PARK MASZYN: 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
ul. Kościelna 7
27-215 Wąchock

BAZA NOCLEGOWA (rezerwacja na hasło “SUPER RALLY”):
Hotel “Europa**** Business & Spa”
ul. Radomska 76
27-200 Starachowice
tel. 41 276 78 00
www.europa-hotel.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz