To będzie imponująca inauguracja ogólnopolskiego rallysprintu!

Ponad 80 kierowców zgłosiło się do I rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Lista uczestników robi wrażenie! Czy toruńska runda przejdzie do historii rekordów? Zgłoszenia trwają do 16 kwietnia.

Do zawodów został tydzień i wszyscy w Automobilklubie Bydgoskim czujemy już ciśnienie. Lista zgłoszeń wygląda imponująco – jest na niej ponad 80 zawodników, z czego ponad 50 – to kierowcy BMW. Bardzo nas cieszy, że tyle osób chce brać udział w rywalizacji i zabawie. Jest to też dla nas ogromne wyzwanie, bo priorytetem zawsze była organizacja zawodów dla zawodników i przygotowanie maksymalnie dużo jazdy za minimalne koszty. Odradza się klasa SPORT, kwitnie klasa HOBBY i Start&Finish, klasa SPRINT na bardzo wysokim poziomie, a wiemy, że w klasie OPEN będzie w tym roku kilka niespodzianek… Wprowadziliśmy tez nową klasę w AB CUP – klasę S2000 i już teraz możemy stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja. Czego więcej potrzeba by rallysprintowy weekend był udany… (uśmiech).
Dla tych, którzy chcą się rozjeździć po długiej przerwie, przygotowaliśmy trening – 15 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30, również na toruńskim poligonie. Postaramy się zrobić wszystko byście wyjechali z Torunia z uśmiechem na twarzy. – opowiada Jacek Kociszewski, organizator cyklu.

Inauguracyjna runda zostanie zorganizowana w sobotę, 16 kwietnia,  w Toruniu. Teren przy ul. Generała Andersa, gdzie rywalizować ze sobą będą uczestnicy, wpisany jest już w historię cyklu – starty na poligonie z nawierzchnią płyt betonowych, pokrytych miejscami „syfem” i z większością zakrętów 90 stopni – to już tradycja.

Harmonogram zawodów:
8:00 – 9:30 – przyjmowanie zgłoszeń
8:30 – 9:45 – odcinek testowo-treningowy
10:00 – odprawa z uczestnikami
10:30 – przejazd zapoznawczy i start pierwszego zawodnika do I próby
ok. 18:00 – zakończenie imprezy

Ok. 30 minut po przyjeździe na metę ostatniego uczestnika nastąpi ogłoszenie wyników prowizorycznych, a po dalszych 15 minutach wręczenie nagród honorowych.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej:
http://archiwum.motoresults.pl/regabcup/register.php

Lista zgłoszeń:
http://archiwum.motoresults.pl/regabcup/lista.php

2016 RS BMWCh color

Automobilklub Bydgoski przygotował PROMOCJĘ dla kierowców urodzonych po 01.01.1994r. – wpisowe do klasy HOBBY wynosi 50 zł. Dla pozostałych uczestników wpisowe wynosi 250 zł.

Regulamin sportowy i uzupełniający oraz szczegółowe informacje dotyczące I rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge znajdziecie na stronie: www.abcup.com.pl lub www.bmw-challenge.pl oraz na Fan Page’u: https://www.facebook.com/abcupbmwchallenge/

Ogólnopolski Rallysprint wspiera firma Racing Tires oraz RajdowySklep.pl.

Inf. Pras.

Dodaj komentarz