Wojciech Szulc na Jankov Vrsok

Aż 109 zawodników pojawi się podczas tegorocznej edycji Autopola Jankov Vrsok 2016, wyścigu górskiego rozgrywanego na trasie z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok na Słowacji. W zmaganiach zaliczanych do rund FIA CEZ Hill Climb Championship, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji wystąpi Wojtek Szulc startujący w barwach 4Motors.

Tuż przed 9 i 10 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Wojtek zajmuje 4 pozycję w klasyfikacji generalnej grupy N. Przed nim z 8 punktowym bonusem znajduje się Słowak Peter Jurena, jednak do zakończenia sezonu zostało jeszcze 6 rund, a więc szansa na tytuł II Wicemistrza Polski nie zostaje przesądzona.

Tegoroczne rundy w okolicach Banovców nad Bebravou to aż 8 podjazdów – 4 treningowe i 4 wyścigowe podczas dwóch dni rywalizacji – 30-31 lipca. Bardzo zróżnicowana trasa o specyfice rajdowej dodaje wyścigowego smaczku rywalizacji zawodników.

W tym roku Wojtek Szulc oprócz domowej konkurencji stanie w szranki z kierowcami ze Słowacji i Czech – Peterem Povazanem, Peterem Jureną oraz kobietą Kerstin Taus.

Wojciech Szulc: Jak co roku na przełomie lipca i sierpnia wracamy na trasę wyścigu na szczyt góry Jankov Vrsok. Liczę na udany weekend wyścigowy ponieważ odcinek w okolicy Banovców nad Bebravou odpowiada mi bardziej niż trasa w Limanowej. Jak zwykle na Słowacji wystartuje duża grupa zawodników. Do zawodów Autopola Jankov Vrsok 2016 zgłosiło się aż 109 uczestników. Konkurencja więc będzie duża. Liczę na ciekawą rywalizację z kolegami z grupy N. Mój samochód przygotowany przez 4Motors z pewnością jest w stanie nawiązać walkę, pytanie tylko czy kierowca odblokuje swoje bezpieczniki. Liczę na dużą grupę kibiców z Polski, a także Czech i Słowacji. Do zobaczenia na trasie Uhrovec-Jankov Vŕšok.

inf. pras.

Dodaj komentarz