1. Rajd Apex One – wirtualna walka, prawdziwe emocje

Apex
fot. Apex One

Centrum symulatorów Apex One stawia na rajdy samochodowe! Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wyjątkowa impreza – 1. Rajd Apex One. Śmiałkowie, którzy staną do walki z wirtualnymi oesami RBR’a powalczą o przejazd prawdziwą rajdówką Huberta Kowalczyka. Udział w imprezie będzie też okazją do spotkania asów jazdy na opis oraz spędzenia czasu w gronie kibiców z adrenaliną we krwi.

Rajdy zawitają na Dolny Śląsk jeszcze przed startem inauguracyjnej odsłony czempionatu RSMP! W niedzielę 17 marca w centrum symulatorów Apex One we Wrocławiu odbędzie się 1. Rajd Apex One – wydarzenie stworzone by zaktywizować lokalnych miłośników jazdy na opis. Do dyspozycji uczestników oddanych zostanie aż pięć, profesjonalnych symulatorów ruchowych. Wszystko po to, aby zawodnicy mogli poczuć się jak w… prawdziwej rajdówce.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Choć areną walk będzie kultowy symulator Richard Burns Rally, zaś ewentualne uderzenie w drzewo nie spowoduje wielkiego uszczerbku na portfelu kierowcy, to celem premierowej edycji Rajdu Apex One jest maksymalne odwzorowanie rajdowych realiów i klimatu ostrej, zaciętej rywalizacji. Po krótkiej odprawie, uczestnicy będą mogli zapoznać się ze sprzętem, rozgrzewając się podczas sesji treningowej. Po wybraniu maszyny (konstrukcje R5/Rally2) kierowcy zmierzą się z aż pięcioma odcinkami specjalnymi. Odcinki wybrano w taki sposób, by impreza do złudzenia przypominała Rajd Świdnicki – rundę otwierającą cykl RSMP 2024.

Poza czystym tempem, o radości ze zwycięstwa i łzach porażki zadecyduje chłodna głowa i umiejętność trzymania nerwów na wodzy. Wystarczy jeden mały błąd lub chwila nieuwagi, aby „zaparkować” swoją maszynę w okolicznym rowie i pożegnać się z szansą na triumf…

 Z symulatora do… prawdziwej rajdówki

Simracing to dyscyplina, która zaciera granicę pomiędzy symulacją oraz światem realnym. Potwierdzeniem owej tezy jest fakt, iż zawodnicy i kibice będą mogli spotkać swoich idoli z prawdziwych odcinków specjalnych. Gośćmi Rajdu Apex One będą między innymi Hubert Kowalczyk (wicemistrz Polski w „ośce” oraz klasie 4), Hubert Laskowski (najmłodszy w historii kierowca rajdowy z mistrzowskim tytułem) czy Gosia Prus (zawodniczka rallycross, która w zeszłym roku zadebiutowała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski). Poza nagrodami od partnerów centrum Apex One i voucherami na jazdę, stawka pierwszej edycji zawodów zawalczy o… przejażdżkę na prawym fotelu najnowszego Renault Clio w specyfikacji Rally3! Zawodnik, który pobije czas Huberta Kowalczyka na OS5 „Rościszów – Walim” (4:30:900) wskoczy w buty pilota, towarzysząc Hubertowi podczas sesji testowej.

Organizatorzy rajdu zapewniają, iż marcowa edycja będzie tylko preludium do kolejnych, podobnych imprez w oesowym klimacie. Dolny Śląsk jest w końcu biało-czerwoną kolebką widowiskowej jazdy na opis, o czym świadczy… oficjalna lista zgłoszeń. Bilety na 1. Rajd Apex One rozeszły się dosłownie w parę dni, do startu ustawiła się długa kolejka chętnych.

Komplet informacji o 1. Rajdzie Apex One znajdziecie na stronie wrocławskiego lokalu. Po więcej emocji ze świata elektronicznej rozrywki zapraszamy Was na www.rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport.