Rajdowy Mistrz Australii zadebiutuje w WRC

WRC
fot. Lewis Bates - oficjalny profil Facebook

Francuska stajnia ERACE WRT potwierdziła nawiązanie nowej, dość nietypowej współpracy. Za kierownicą ich Toyoty GR Yaris Rally2 zasiądzie bowiem Lewis Bates – rajdowy mistrz Australii. Bates zdecydował się na debiut w… 57. WRC Rajdzie Portugalii!

Już oficjalnie, rajdowy mistrz Australii zadebiutuje na oesach… Mistrzostw Świata! Lewis Bates nawiązał współpracę z francuską stajnią ERACE. Bates postawi na GR Yarisa Rally2:

Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu w WRC Rajdzie Portugalii. Dziękuję SafetyCulture oraz innym moim partnerom, a także ludziom wspierającym mnie w tym przedsięwzięciu. Będzie to ogromne wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać… Nie mam żadnych oczekiwań co do wyników i nie mam złudzeń co do mojego tempa na tle moich rywali. Skupiam się wyłącznie na tym, aby dać z siebie wszystko i zaliczyć dobry weekend. Wybór Rajdu Portugalii jest dość oczywisty – jego charakterystyka najbardziej przypomina oesy Mistrzostw Australii. Jeśli się to potwierdzi, będzie to ciekawy debiut!”.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Lewis Bates rozpoczął swoją profesjonalną karierę w 2016 roku, debiutując na odcinkach specjalnych Rally of the Bay. Od początku obywatel Australii związany jest z maszynerią Toyoty – zaczynał od Corolli i Corolli TRD S2000, następnie przesiadł się do Yarisa AP4 i najnowszego GR Yarisa AP4. W 2022 roku Bates pilotowany przez Anthonego McLoughlin sięgnął po mistrzowski tytuł w ojczyźnie, zdobywając też złoto w klasyfikacji juniorskiej. Lewis i Anthony wygrali wtedy trzy z ośmiu rund czempionatu. Przed rokiem zajęli drugie miejsce – ustępując wyłącznie Harry’emu Batesowi. Zadecydował zaledwie… jeden punkt. Występ w WRC Rajdzie Portugalii 2024 będzie… debiutem Lewisa poza krajem kangurów.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.